Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja14-09-2018 13:38
ikona autorib
ikona ilości zdjęć110
Krotoszynianie pod Krojantami - widowisko historyczne

Od 31 sierpnia do 2 września 2018 roku członkowie Stowarzyszenia Rodzina Ułańska brali udział w przygotowaniach do inscenizacji i w widowisku "Szarża pod Krojantami ".

 

Jak co roku do Krojant przybyło kilkanaście tysięcy ludzi. Obserwowali oni w akcji współczesne polskie siły zbrojne oraz główny punkt program,u czyli inscenizację ,,Szarży pod Krojantami " z 1 września 1939 roku. Zmotoryzowane oddziały niemieckie, samoloty, serie wybuchów pirotechnicznych oraz szarżujący ułani przybliżyli historię z września 1939 roku licznie zebranym widzom. W przerwach programu ludzie odwiedzali pola namiotowe, wśród nich obozowisko krotoszyńskiego stowarzyszenia, które z flagą i banerem z herbem Krotoszyna i orłem powstańców wielkopolskich wyróżniało się oryginalnością na tle innych grup. Członkowie stowarzyszenia udzielali informacji o Krotoszynie i naszej organizacji. Za udział w przygotowaniach i szarży ułańskiej nasi kawalerzyści reprezentujący od 7 lat Krotoszyn otrzymali z rąk dowódcy płk Marka Dragana, m.in szefa Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, odznaczenia Za Zasługi dla PKK .

 

Widowisko transmitowała telewizja ogólnopolska i regionalna, obecni byli oficerowie Wojska Polskiego oraz przedstawiciele Rządu, samorządów wojewódzkich i regionalnych, a całość odbyła się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Andrzej Wesołowski

ikona daty14-09-2018, 13:49 ikona autoraib ikona wyświetleń856
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość