Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja14-09-2018 14:43
ikona autorib
ikona ilości zdjęć7
Piękna Gmina. Dożynki na Gorkach

Od dawien dawna, jeszcze przed podziałem administracyjnym Wielowsi na ulice, mieszkańcy posługiwali się swoim podziałem na poszczególne dzielnice wsi. Jedną z takich dzielnic były Gorki, obecnie ulice Stawna. Starsi mieszkańcy Gorków zawsze w wolnych chwilach przesiadywali na ławeczce pod topolą, która została przewrócona przez wichurę kilkanaście lat temu. Wtedy to mieszkańcy ulicy Stawnej postanowili przenieść się na teren obok stawu znajdującego się przy tej ulicy.

Jest tam ławeczka, stół i ognisko. Wokół terenu zostały posadzone drzewa, takie jak: bożodrzew gruczołkowaty, iglicznia, akacja, brzozy, leszczyna oraz różne odmiany wierzby. Wsród drzew zawieszone są budki lęgowe dla ptaków, widać też stąd gniazdo bocianów. Mieszkańcy wolne wieczory spędzają na pogawędkach przy ognisku. Najbardziej na ognisko oczekują dzieci, na pieczoną kiełbasę oraz chleb.

Chociaż mieszkańcy wsi uczestniczą w wiejskich dożynkach, corocznie organizują własne, wieczorem w dniu dozynek kościelnych. W tym roku przypadło ono na 19 sierpnia. Każdy z uczestników przygotował coś do jedzenia i stół był bogato zastawiony. Miło posiedzieć w parku w takim towarzystwie, wśród różnych gatunków drzew, słuchając śpiewających ptaków. Piękna integracja mieszkańców Gorków.

 Stanisław Naskrętski

ikona daty14-09-2018, 14:15 ikona autoraib ikona wyświetleń882
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość