Aktualności
Piękna Gmina. Szósta "Biesiada sąsiedzka - Wszyscy Jesteśmy Sąsiadami" Rady Osiedla nr 5

 

Tradycyjnie, jak co roku w drugą sobotę września Rada Osiedla nr 5 zorganizowała biesiadę pt.: Wszyscy Jesteśmy Sąsiadami. Biesiadzie towarzyszyła przepiękna pogoda, choć z samego ranka przywitał nas bardzo pochmurny dzień. Wszystkich mieszkańców, gości, uczestników biesiady powitał przewodniczący Rady Osiedla nr 5 Pan Wiesław Sołtysiak.

Członkowie Rady Osiedla nr 5 zorganizowali biesiadę ze środków pieniężnych pozyskanych w ramach inicjatywy lokalnej. Komisja powołana przez Burmistrza Krotoszyna pozytywnie oceniła wniosek złożony przez Radę Osiedla nr 5 a Pan Burmistrz przyznał 2500 zł na organizację tejże biesiady. Impreza ta mogła tak pięknie wyglądać i przebiegać dzięki zaangażowaniu członków Rady Osiedla nr 5.

Radę wsparli również wspaniali sponsorzy, dzięki którym można było uatrakcyjnić biesiadę. Wszystkim sponsorom za wsparcie materialne i finansowe wielokrotnie dziękował przewodniczący rady osiedla.

W trakcie biesiady, w której uczestniczyło około 600 osób występy artystyczne zapewniły dzieci z Przedszkola nr 7 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 8, w tym Zumbe zatańczyły dziewczyny z klasy 7 b.

W trakcie biesiady zatańczono również belgijkę.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie skorzystali z zaproszenia organizatorów na coroczny Festyn Rady Osiedla 5 w Krotoszynie i postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. Oprócz pokazów i atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu strażacy edukowali społeczeństwo w ramach kampanii społecznej MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Strażacy zaprezentowali również ćwiczebny sprzęt do nauki pierwszej pomocy, na którym każdy mógł sprawdzić swoje praktyczne umiejętności pod okiem instruktora. Największą atrakcją dla najmłodszych był oczywiście pokaz sprzętu ratowniczego połączony z możliwością zajęcia miejsca w kabinie pojazdu w hełmie i ubraniu strażaka. Była to wielka frajda dla dzieci, chwila spełnienia marzeń o zawodzie strażaka, którą rodzice uwiecznili na fotografiach. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie znakowali rowery, akcja ta cieszyła się dużym powodzeniem. Strażnicy straży miejskiej zabawiali dzieci samochodzikami i edukowali jak bezpiecznie poruszać się po ulicach. Swoje cudowne wyroby artystyczne zaprezentowała mieszkanka osiedla Korczaka Pani Joanna Giezek – Mlaze. Stowarzyszenie Przyjaciół Ósemki zaaplikowało dzieciom warsztaty plastyczne. Kamil Frąckowiak dał pokaz przepięknego freestyla z piłką do nogi a Bogdan Jakubek promował pszczelarstwo i zachęcał do spożywania miodu.

W trakcie biesiady odbyło się również oddanie w użytkowanie nowo wyremontowanego boiska i w taki sposób powstał piękny zespół obiektów rekreacyjno – sportowych: plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz boisko sportowe.

Podczas biesiady rozegrano turniej warcabowy w którym uczestniczyło 12 osób. I miejsce zajął Pietrasik Jerzy z osiedla Korczaka, II miejsce zajął Dominik Karolczak z osiedla Dąbrowskiego, a III miejsce zajął Mariusz Czubak z osiedla Korczaka. Sędziom zawodów był Pan Andrzej Krajka. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani nagrodami. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs z okazji 100. rocznicy uzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego.

Przeprowadzono wiele konkursów i zabaw dla dorosłych i dzieci. Na stołach biesiadnych nie brakło chleba ze smalcem i ogórkiem, do kawy podano placek drożdżowy a tradycyjną grochówkę zastąpiono bigosem, który zrobiły Panie kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 8 na czele z Panią intendentką Marzeną Garlińską. Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się pomiar ciśnienia i cukru, które prowadziła Pani Renata Oprysiak. Na zakończenie festynu odbyła się tradycyjna biesiada, której towarzyszyły śpiewy i tańce.

Rada Osiedla nr 5 składa wyrazy uznania i szacunku wszystkim sponsorom, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 8, a przewodniczący osiedla serdecznie dziękuje koleżankom i kolegom z Rady Osiedla nr 5 za zaangażowanie w realizację biesiady.

 

Tekst:

Wiesław Sołtysiak

 

Zdjęcia:

Sebastian Kalak, Łukasz Cichy

ikona daty27-09-2018, 11:26 ikona autoraPB ikona wyświetleń980
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość