Aktualności
grafika
Skwer D-O-M czyli Działamy, Odpoczywamy, Motywujemy

 

24 września w Warszawie w siedzibie Przedstawicielstwa w Polsce Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności odbyło się Seminarium Dobra Wspólnego, podczas którego przedstawiciele siedmiu partnerstw, zaproszonych do udziału w VI edycji programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”, odebrali symboliczne czeki o wartości 75 000 zł.


Grzegorz Jędrys, Dyrektor Przedstawicielstwa w Polsce Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, pogratulował nowym partnerstwom udziału w prestiżowym programie, jakim są „Lokalne Partnerstwa PAFW” łączącym zasoby i doświadczenia różnych przedsięwzięć Fundacji. Natomiast Joanna Lempart, Dyrektor Programowy PAFW, podkreśliła znaczenie kilkuetapowego procesu rekrutacji, składającego się między innymi z trwającego sześć tygodni intensywnego tutoringu.  Paweł Łukasiak, Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, w swoim wystąpieniu opowiadał jak ważną dla procesu budowania Partnerstw rolę odgrywa stosowana w programie metoda animacji społeczności lokalnych oparta na dobru wspólnym.  


Z końcem września grupy inicjatywne rozpoczęły działania na rzecz lokalnego dobra wspólnego, wokół którego zbudowały swoje partnerstwo. W ramach lokalnej grupy działania, do której należy krotoszyńska biblioteka, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie, podjęła starania aby stworzyć nową przestrzeń przy budynku biblioteki. Powstanie skwer o nazwie D-O-M czyli Działamy, Odpoczywamy, Motywujemy. Będzie to nowa przestrzeń służąca naszym mieszkańcom w okresie od wiosny do jesieni przyszłego roku.

 

Tekst: KBP

 

 

ikona daty05-10-2018, 11:28 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń935
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość