Aktualności
grafika
SP nr 8 kolejny raz do Brukseli

 

W dniach 15-19.10.2018 roku Laureaci Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej Zuzanna Długa, Natalia Konrady, (trzeci laureat Antoni Szcześniak z przyczyn osobistych nie uczestniczył w wyjeździe), obecnie absolwenci Oddziałów Gimnazjalnych przy SP 8 w Krotoszynie wraz ze swoim opiekunem p. Joanną Michalak kolejny raz wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli zorganizowanym pod patronatem Europosła p. Andrzeja Grzyba.

W wyjeździe wzięła udział również Klaudia Pogoda, uczennica klasy trzeciej gimnazjum za osiągnięcia w konkursach dotyczących UE oraz Banku Spółdzielczego. Podczas pobytu uczniowie poznali strukturę oraz w jaki sposób funkcjonują instytucje europejskie. Szczególnie ważne było spotkanie z Europosłem P. Andrzejem Grzybem, który opowiedział o funkcjonowaniu i roli Parlamentu Europejskiego a także o pracy, którą wykonuje na co dzień. Wizyta w parlamencie zakończyła się obejrzeniem galerii sali plenarnej i wspólnymi zdjęciami. Ponadto uczniowie podczas pobytu zwiedzili miasteczko Brugię, które nazywane jest flamandzką Wenecją oraz miasteczko turystyczne Ostende w północno - zachodniej Belgii, na wybrzeżu Morza Północnego. Duże wrażenie na uczniach sprawiło Atomium – model kryształu żelaza powiększony 165 miliardów razy, zlokalizowany w dzielnicy Laeken na przedmieściach Brukseli. Podczas kolacji z Europosłem p. A. Grzybem młodzież przedstawiała swoje osiągnięcia, plany, marzenia oraz poznała tajniki kuchni belgijskiej. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Młodzież wraz z opiekunem bardzo serdecznie dziękuje Europosłowi P. Andrzejowi Grzybowi za miłe przyjęcie, przybliżenie i poszerzenie wiedzy o tematyce europejskiej.

 

Fotorelacja:

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1101046446737518&id=518309648344537

ikona daty29-10-2018, 09:33 ikona autoraPB ikona wyświetleń736
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość