Aktualności
grafika
Wspólnie świętujmy setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

 

Szanowni Mieszkańcy Powiatu,

Na przełomie roku 2018/2019 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Odbywające się uroczystości upamiętniające te wydarzenia mają charakter nie tylko ogólnokrajowy, ale także lokalny.

Celem organizowanych przedsięwzięć jest godne uczczenie zwycięskiego zrywu mieszkańców Wielkopolski oraz powiatu krotoszyńskiego, upowszechnienie i utrwalenie wiedzy o właściwych postawach patriotycznych, opartych na tradycji jako wartości historycznej. 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego to dobra okazja do promowania zabytków, odtworzenia miejsc pamięci związanych z powstaniem, przedstawienia ciekawych oraz niezwykłych ludzi. Zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu krotoszyńskiego do zapoznania się z „Kalendarzem przedsięwzięć podejmowanych na terenie powiatu krotoszyńskiego dla uczczenia 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – 2018/2019” oraz czynnego uczestnictwa w obchodach wyszczególnionych w terminarzu.

 

Starosta Krotoszyński

Stanisław Szczotka

 

Kalendarz przedsięwzięć podejmowanych na terenie powiatu krotoszyńskiego dla uczczenia 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – 2018/2019

 

 

ikona daty29-10-2018, 13:38 ikona autoraPB ikona wyświetleń765
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość