Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja31-10-2018 12:46
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć15
Europejski Tydzień Kodowania z robotami w bibliotece

 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie po raz drugi brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który w tym roku odbywał się w dniach od 6 października 2018. W ramach projektu biblioteka zorganizowała spotkania dla uczniów klas I – III szkół podstawowych.

 

Głównym tematem zajęć było kodowanie. Na podstawie prezentacji przygotowanej przez prowadzących uczniowie dowiedzieli się co to jest programowanie, czym są roboty i jak działają. Dzieci wzięły także udział we wspólnych zabawach z robotami Photon. Każdy uczeń miał okazję sterować i zaprogramować robota w określony sposób. Wszystkim uczestnikom zorganizowane zajęcia sprawiły dużo radości, najmłodsi bardzo aktywnie brali udział w spotkaniach. Uczniowie otrzymali specjalne przypinki oraz naklejki na koszulki związane z Europejskim Tygodniem Kodowania.

 

Biblioteka otrzymała interaktywne roboty Photon w ramach programu „Kodowanie w bibliotece” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

W zajęciach brały udział dzieci z krotoszyńskich szkół oraz ze szkoły w Gorzupi. Łącznie książnicę odwiedziło 114 uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach i zaangażowanie w zajęcia. Wychowawcy klas, którzy chcieliby wziąć udział w podobnych lekcjach proszeni są o kontakt z książnicą.

 

Tekst i zdjęcia: KBP

ikona daty31-10-2018, 12:26 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń886
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość