Aktualności
grafika
10.11. Badania profilaktyczne dotyczące raka piersi

 

Profilaktyka raka piersi.


Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” kończy swą tegoroczną działalność statutową realizowaną w ramach dofinansowanego przez Miasto i Gminę Krotoszyn projektu „WYPRZEDŹ RAKA” akcją badań profilaktycznych  pod hasłem „Twoja szansa w walce z rakiem piersi”.  

 

Choroba ta mimo prowadzonych od lat działań i postępów w jej leczeniu jest nadal groźna, a naszym najważniejszym sojusznikiem w walce o własne zdrowie i wczesne wykrycie choroby jest wiedza i znajomość podstawowych zasad profilaktyki, które stowarzyszenie szerzy od 20 lat. Mimo prowadzonych w tym zakresie działań i coraz skutecznych metod leczenia liczba zachorowań nie maleje. Rocznie wykrywa się c’a 15.000 nowych przypadków chorobowych a około 5.000 kobiet umiera z tego powodu. Główna przyczyna tego stanu rzeczy? - to zbyt późno wykryta choroba. A sposoby wczesnego jej wykrycia zależą przecież od postawy zdrowotnej każdej kobiety. Nie wystarczy tu jednak posiadana wiedza ale niezbędne jest systematyczne korzystanie z jej zasobów. W codziennym życiu musimy pamiętać o obserwacji swojego organizmu i szybkiej reakcji na przesyłane przez ciało sygnały, o comiesięcznym przeprowadzeniu samobadania piersi i korzystaniu z podstawowych, powszechnie zalecanych badań profilaktycznych. To jest Twoja szansa na zdrowie i długie życie.

 

W związku z powyższym Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” zaprasza mieszkanki Miasta i Gminy Krotoszyn w dniu 10 listopada 2018 roku na kolejną akcję badań profilaktycznych. W uruchomionych w Zakładzie Opieki Medycznej „CER-MEDIC” Sp. z o.o. w Krotoszynie przy ul. Przemysłowej 21 gabinetach specjalistycznych wykonasz badanie usg piersi, a następnie skorzystasz z porady specjalisty onkologa. Na badania należy zgłaszać się w godzinach od 9:00 do 13:00. Z uwagi na możliwości organizacyjne i merytoryczne liczba badań jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.    

 

Skorzystaj z tej szansy. Rak piersi – jest najczęstszym i najgroźniejszym nowotworem występującym u kobiet i stanowi 20% wszystkich notowanych rocznie w Polsce zachorowań na nowotwory złośliwe.  

ikona daty05-11-2018, 09:11 ikona autoracki mg ikona wyświetleń755
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość