Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja05-11-2018 11:18
ikona autorcki mg
ikona ilości zdjęć2
Interaktywna mapa atrakcji turystycznych Wielkopolskich

 

Będąc mieszkańcem danego miejsca lub turystą, często nie mamy świadomości jakie ciekawe miejsca są w naszej okolicy, lub w które z ciekawych turystycznie zakątków się wybrać. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom proponujemy interaktywną mapę, która pomoże zaplanować bliskie wycieczki i dalsze podróże oraz zainspiruje do odkrywania innych miejsc niekoniecznie na niej zaznaczonych.
Mapa jest zoptymalizowana dla urządzeń z systemem Android, które posiadają zainstalowaną aplikację Mapy Google. Projekt ma na celu popularyzację technologii roszerzonej rzeczywistości wśród mieszkańców Wielkopolski i odwiedzjących ją turystów. Ponadto koncepcja interaktywnej mapy popularyzuje aktywny wypoczynek, zachęca do poznawania walorów turystyczno-historycznych naszego regionu, uczy, jest ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu oraz daje możliwość zobaczenia miejsc i atrakcji dostępnych dla ruchu turystycznego, jak i miejsc na co dzień niedostępnych i atrakcji mniej znanych.

 

Instrukcja działania
Z założenia mapa jest wirtualna i opiera się na popularnej aplikacji Google Maps. Skierowana jest do użytkowników posiadających urządzenia z systemem Android. Osoba chcąca skorzystać z mapy, skanuje QR-code ze strony tytułowej tej ulotki. Po zeskanowaniu kodu zostaje wyświetlony adres mapy. Po kliknięciu na adres na ekranie smartfona i zastosowaniu się do instrukcji, wyświetla się aplikacja Google Mapy z zaznaczonymi ciekawymi miejscami Wielkopolski. Dzięki temu po włączeniu GPS użytkownik zna swoją lokalizację względem zaznaczonych punktów i może dowolnie planować swoje wycieczki, oglądać zdjęcia z danego miejsca i zapoznać się z krótką informacją na jego temat.
Korzystanie z interaktywnej mapy turystycznej Wielkopolski związane jest z pobraniem pakietów danych na urządzenie mobilne i może wiązać się z opłatami za transfer danych u operatora komórkowego.

 

Mapa powstała dzięki realizacji projektu pt. „Interaktywna mapa atrakcji turystycznych z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości”, którego wnioskodawcą jest Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

 

Autor: Leszek Zdrach
e-mail:
www.rodzinna-turystyka.pl

ikona daty02-11-2018, 11:07 ikona autoracki mg ikona wyświetleń442
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość