Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Nasze "setki" dla Niepodległej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Roszkach realizują innowację pedagogiczną „Nasze „setki” dla Niepodległej” związaną z obchodami dwóch rocznic: setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Zaplanowane „setki” wymagają od podopiecznych wykonania różnorodnych zadań w zakresie wielu przedmiotów. Ich realizację koordynują nauczyciele. Główną inspiracją do podjęcia działań innowacyjnych był fakt, że treści prezentowane podczas akademii i uroczystości „rocznicowych” nie zapadają w pamięci tak, jak praktyczne działania.

Od września do grudnia 2018 roku dzieci wykorzystują swój potencjał twórczy, wykazują się w różnych działaniach, a przede wszystkim prezentują efekty swojej pracy. Współpracują ze sobą, bo realizacja poszczególnych działań zaangażuje całą społeczność. A co najważniejsze, realizowane działania wychowują w duchu patriotyzmu i kształtują odpowiednie postawy. To doskonała okazja, by zaznajamiać uczniów już od najmłodszych lat z historią Polski, kształtować tożsamość narodową, potrzebę celebrowania świąt państwowych, wpajać szacunek wobec symboli, tradycji i miejsc pamięci.

W ramach innowacji realizowane są w różnych klasach specjalne „setki”:

• pobiliśmy już rekord 100. km marszu z kijkami Nordic Walking – łącznie 50. uczniów „zaliczyło” dystans 2 km,

• sto motyli biało-czerwonych na stulecie Polski zdobi płot szkolny.

Każda klasa uczy się 100 wyrazów z trudnością ortograficzną, swoją wiedzę zaprezentują w formie graficzno-plastycznej. Wszyscy uczniowie układają 100 działań z wynikiem 100, a młodzież z klasy VII i VIII uczy się – łącznie – 100 pierwiastków z tablicy Mendelejewa.

Ponadto poznają sto słów w języku angielskim i niemieckim związanych tematycznie z „państwem/ ojczyzną” oraz sto słów z gwary wielkopolskiej. Uwieńczeniem naszych działań będzie posadzenie stu drzew w okolicznych lasach – w tym zakresie współpracujemy z Nadleśnictwem Krotoszyn. W tym ważnym przedsięwzięciu wezmą udział wszyscy uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele naszej szkoły.

SP Roszki

ikona daty07-11-2018, 08:30 ikona autoraib ikona wyświetleń508
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość