Aktualności
grafika
„Wehikuł Czasu – Powstanie Wielkopolskie”
„Wehikuł Czasu – Powstanie Wielkopolskie”

 

W niedzielę 25 listopada w budynku Muzeum Regionalnego oraz jego okolicach odbędzie się kolejna edycja imprezy rekonstrukcyjnej pod hasłem „Wehikuł Czasu”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Regionalne w Krotoszynie wraz z miejscowym Urzędem Miejskim, Pocztem Wierzbięty z Krotoszyna oraz Radą Osiedla nr 1. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Krotoszyna, a sponsorem imprezy jest SGB Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.

 

Tegoroczny „Wehikuł Czasu” jest już czwartą edycją cyklicznych imprez rekonstrukcyjnych organizowanych przez nasze muzeum, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta, jak i osób spoza regionu. Za każdym razem nawiązują one do innych wydarzeń z naszej lokalnej historii – tym razem będą rzecz jasna związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 

Zaproszone grupy rekonstrukcyjne, m.in. za pomocą rozstawionych dioram, będą prezentowały wyposażenie i umundurowanie – zarówno powstańcze, jak i niemieckie. Ponadto w samym muzeum dostępna będzie wystawa poświęcona lokalnemu powstaniu na ziemi krotoszyńskiej oraz wystawa stała, a na krotoszyńskim Rynku pojawią się patrole powstańcze. Podczas tegorocznego „Wehikułu Czasu” odbędzie się także prezentacja okolicznościowej broszury, wydanej przez nasze Muzeum dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego. Podsumowaniem imprezy będzie inscenizacja potyczki powstańczej, połączona z dynamicznym komentarzem.

 

Podczas tegorocznego „Wehikułu Czasu” udostępnione zostaną również sale ekspozycyjne naszego Muzeum. Wstęp na wszystkie atrakcje naszego wydarzenia jest jak zwykle wolny.

 

 „Wehikuł Czasu – Powstanie Wielkopolskie”

 

Program imprezy

 

11.00 – rozpoczęcie imprezy,

 

11.00 – 17.00 – możliwość zwiedzania wystawy stałej i czasowej – poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu, stoisk i dioram rekonstrukcyjnych, patrole powstańcze na Rynku

 

13.30 – prezentacja broszury okolicznościowej pt. „Powstanie Wielkopolskie na ziemi krotoszyńskiej”.

 

17.00 – 18.00 – inscenizacja historyczna

 

18.00 – zakończenie imprezy.

ikona daty08-11-2018, 10:03 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń874
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość