Aktualności
grafika
Regionalne zawody strzeleckie OHP

 

22 listopada na strzelnicy ZPLOK w Krotoszynie odbyły się Regionalne Zawody Strzeleckie młodzieży OHP zorganizowane przez OHP 15 -2 z Krotoszyna przy wsparciu finansowym WWK OHP w Poznaniu, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego z Krotoszyna. Organizacyjnie organizatorów wsparł Zarząd Powiatowy LOK, którego działacze zawody przeprowadzili. Udział w zawodach wzięło 10 trzyosobowych drużyn z Kalisza, Ostrowa, Odolanowa, Ostrzeszowa, Kobylina, Zdun i Krotoszyna. W skład drużyny wchodziła dziewczyna, chłopiec i opiekun, przy czym młodzież strzelała z karabinu, a opiekunowie z pistoletu. W drugiej konkurencji wszyscy uczestnicy rzucali lotkami z odległości 4 m. Suma wyników trzech zawodników ze strzelania i rzutów decydowała o kolejności drużyn oraz wyłoniła najlepszych zawodników w kat. dziewcząt, chłopców i opiekunów. Zawody otworzył komendant OHP 15-2 w Krotoszynie Zbigniew Kurzawa. Powitał przybyłych zawodników oraz opiekunów, dyrektorów szkół i przedstawicieli urzędów.

W związku z tym, że zawody miały uczcić także 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, strzelnica została udekorowana biało-czerwonymi rozetkami, a po oficjalnym otwarciu uczestnicy odśpiewali hymn państwowy. Po zapisie uczestników, przeprowadzono losowanie kolejności strzelań i zaczęły się strzelecko-rzutowe zmagania, które trwały nieco ponad 2 godz. W międzyczasie młodzież i dorośli byli częstowani gorącymi i zimnymi napojami oraz smacznymi mini rogalikami.

Po ustaleniu klasyfikacji drużynowej i wyselekcjonowaniu najlepszych strzelców w trzech kategoriach rozpoczęła się ceremonia wręczania pucharów, medali i nagród rzeczowych.

 

Wyniki drużynowe zawodów:

1. Branżowa Szkoła I st. Kobylin 271 pkt /Natalia Eliasz, Dawid Nowak, Mirosław Flak/

2. ZSP nr 3 Krotoszyn 256 pkt /Zuzanna Marciniak, Marek Furman, Wiesław Berger/

3. Szkoła Podstawowa z oddz. przygot. do pracy 249 pkt /Olga Wyduba, Marcin Chudy, Adam Radojewski/

 

Najlepszą zawodniczką została Natalia Eliasz z Kobylina 84/40 + 44/pkt.

Najlepszym zawodnikiem został Marek Furman z ZSP nr 3 Krotoszyn 116/54 + 62/pkt.

Najlepszym opiekunem został Mirosław Flak z Kobylina 124/56 + 68/pkt.

Zwycięskim drużynom komendant krotoszyńskiego Hufca w towarzystwie dyrektorów szkół wręczył okazałe puchary, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe statuetki. Pucharami i nagrodami uhonorowano najlepszych zawodników każdej kategorii. Po zakończeniu wręczania komendant krotoszyńskiego Hufca podziękował opiekunom i zawodnikom za udział w zawodach, władzom samorządowym i ohapowskim za ufundowanie pucharów, medali i nagród oraz działaczom LOK za bezpieczne i sprawne przeprowadzenie zawodów oraz zaprosił wszystkich uczestników na obiad do restauracji.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Antoni Azgier