Aktualności
grafika
Gminny Konkurs Czytelniczy „Wiem bo czytałam/em” rozstrzygnięty!

 

30 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie odbył się po raz kolejny Gminny Konkurs Czytelniczy „Wiem, bo czytałam/em…” skierowany do uczniów szkoły podstawowej z terenu gminy w Krotoszynie. Konkurs został zorganizowany przez Lucynę Radojewską - Felczak we współpracy z Adrianną Dutkiewicz z filii nr 5 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły, Beata Parzonka, witając wszystkich uczestników oraz ich opiekunów.

W konkursie wzięły udział dzieci z klas IV-VIII i klasy III gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z następującymi książkami J.K. Rowling: "Harry Potter i kamień filozoficzny" oraz "Harry Potter i Insygnia śmierci". Pytania dotyczyły nie tylko znajomości podanych lektur, ale także filmów nakręconych na podstawie powieści.

Konkurs składał się z części pisemnej (uczniowie rozwiązywali testy) i ustnej.

W części pisemnej uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści książek, odpowiadając na zestaw 55 pytań. W części ustnej natomiast odpowiadali na wylosowany przez siebie zestaw pytań dotyczący filmów. Kolejnym zadaniem było zaprezentowanie przez uczniów ustnej pracy literackiej na jeden z wcześniej podanych tematów.

Praca pisemna oraz odpowiedzi ustne oceniane były przez jury w składzie: Izabela Brodala - bibliotekarz z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera, Jolanta Tokarek - nauczyciel języka polskiego w SP w Świnkowie, Adrianna Dutkiewicz - bibliotekarz z filii nr 5 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej.

Rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród dokonała dyrektor szkoły, Beata Parzonka.

 

Laureaci konkursu:


I miejsce – Maria Koper (Szkoła Podstawowa w Świnkowie)

II miejsce – Magdalena Wróbel (Szkoła Podstawowa w Świnkowie)

III miejsce – Miłosz Pospiech (Szkoła Podstawowa w Chwaliszewie)

 

Wyróżnienie otrzymali:

 

Blanka Kostka – Szkoła Podstawowa w Benicach

Julita Marek – Szkoła Podstawowa w Benicach

 

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Krotoszynie, Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. A. Fiedlera, organizatorów, a poczęstunek dla uczestników przez Bibliotekę Szkolną w Chwaliszewie.

 

Tekst i zdjęcia:

SP w Chwaliszewie

 

 

 

 

 

ikona daty03-12-2018, 09:31 ikona autoraPB ikona wyświetleń331
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość