Aktualności
grafika
Ławka Niepodległości dla samorządów

 

W dniu 23 listopada 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej podpisano umowę o udzielenie dotacji celowej dla projektu „Ławka Niepodległości dla samorządów” w ramach realizacji zadań związanych z budową pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie Ławek Niepodległości – ławek pomnikowych upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ministerstwo Obrony Narodowej udzieliło Miastu i Gminie Krotoszyn dotację w wysokości 30 tys. zł. Dotacja stanowi 66,7 % całkowitych kosztów realizacji zadania, które wyniosą nie więcej niż 45 tys. zł

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w centrum miasta przy drodze gminnej ul. Mały Rynek w Krotoszynie naprzeciw budynku ul. Mały Rynek 13 (była siedziba Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury) zostanie wybudowany pomnik w formie multimedialnej ławki.

„Ławka Niepodległości” prócz walorów edukacyjnych oraz praktycznych pozwoli zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponadto ławka propagować będzie lokalną historię, a w szczególności historię wyzwolenia miasta.

Termin realizacji przedsięwzięcia zaplanowano do dnia 31 grudnia 2018 r.

ikona daty05-12-2018, 08:45 ikona autoraPB ikona wyświetleń518
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość