Aktualności
grafika
Labirynt wiedzy przyrodniczej w przedszkolu „Miś Uszatek”

W dniu 28.11.2018 r. zakończono realizację przedsięwzięcia pn.: Labirynt wiedzy przyrodniczej propagujący edukację leśną i ekologiczną małego przedszkolaka w ogrodzie Przedszkola „Miś Uszatek” w Krotoszynie przy udziale dofinansowania ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W ramach zadania utworzono labirynt wiedzy przyrodniczo-ekologicznej na terenie ogrodu Przedszkola Nr 1 „Miś Uszatek” w Krotoszynie przy ul. Piastowskiej 32.

W wyniku realizacji projektu powstały tablice i plansze tzw. przystanki tematyczne dot. edukacji leśnej i ekologicznej. Ich tematyka została dobrana do wieku przedszkolnego, a forma gier terenowych interesuje już najmłodszych przedszkolaków. Poziom trudności został w taki sposób urozmaicony, by i starsze dzieci też mogły uczestniczyć w grach i zabawach.

Obszar projektu obejmuje także budynek przedszkola, w którym zlokalizowano pojemniki do nauki segregacji odpadów (plastik, papier, szkło, baterie) oraz materiały edukacyjno-dydaktyczne i pomocnicze pełniące funkcję informacyjno-poznawczą o tematyce flory i fauny leśnej.

Główny cel przedmiotowego zadania został osiągnięty. Utworzono wyjątkowe, ciekawe oraz unikatowe miejsce edukacji przyrodniczej. Aktualnie labirynt wiedzy stał się kącikiem wiedzy przyrodniczej do prowadzenia zajęć z edukacji przyrodniczo-leśnej i ekologicznej dla dzieci. Ponadto część ekologiczna projektu pozwoli dzieciom poznać i wykorzystać zasady segregacji odpadów oraz uświadomi dzieciom, dlaczego segregacja śmieci jest konieczna.

Koszt dofinansowanego projektu wyniósł 37.240,00 zł, z czego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wyniosło 33.516,00 zł.

 

Przygotowała: Wioleta Zielichowska

 

ikona daty05-12-2018, 09:16 ikona autoraPB ikona wyświetleń478
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość