Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja05-01-2018 12:27
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć11
Filia Benice - Projekty czytelnicze

 

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach w miesiącach od września do grudnia realizowali projekty czytelnicze, które miały na celu propagowanie czytelnictwa oraz kształcenie nawyku czytania.

 

Uczniowie realizowali projekty, korzystając z księgozbioru bibliotecznego, który został wzbogacony o  liczne nowości czytelnicze. Uczniowie, kierując się preferencjami czytelniczymi, dokonywali wyboru książek i na ich podstawie realizowali projekty, takie jak:  „O Julku - niezłym ziółku ”, „Witamy Was w Hogwarcie -Szkole  Magii i Czarodziejstwa”, „Z wizytą w Narnii”, „Książka naszym przyjacielem”, „Co czytali nasi rodzice, gdy chodzili do szkoły, a co my czytamy?”, „Rozterki czwartoklasisty”, „Kto czyta książki, żyje podwójnie”, Poznajemy nowe przygody Bolka i Lolka”, „Nakręcamy się na czytanie ”.

 

Uczniowie oraz wychowawcy prześcigali się w pomysłach. Wszystkie projekty były oryginalne i niepowtarzalne. Ich realizacja nie tylko kształtowała kulturę czytelniczą, ale także budowała pozytywne więzi między uczniami, rozwijała ich kreatywność i wyobraźnię oraz kształtowała umiejętność pracy w grupie.

 

Projekty realizowane były we współpracy z biblioteką szkolną, Filią nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Benicach oraz rodzicami.

ikona daty05-01-2018, 12:23 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń928
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość