Aktualności
grafika
Warsztaty z psychologiem

 

W piątek, 19 stycznia 2018r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie odbyły się warsztaty z psychologiem i certyfikowany psychoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem Małgorzata Styburską.

 

Warsztaty skierowane były do osób walczących z chorobą nowotworową, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych znaczeniem wsparcia psychologicznego w chorobie onkologicznej.

 

Badania pokazują, że istnieje silny związek pomiędzy psychiką, a kondycją fizyczną organizmu. Pozostawanie przez dłuższy czas w stanie silnego stresu w znacznym stopniu utrudnia organizmowi proces leczenia i powrotu do zdrowia.

 

Radzenie sobie ze stresem i dbanie o kondycję emocjonalną, przywraca równowagę psychiczną i uaktywnia wewnętrzne zasoby osób chorujących wspomagając proces zdrowienia.

 

Diagnoza onkologiczna jest także niezwykle trudnym przeżyciem dla bliskich osoby chorującej. Oprócz przeżywania silnego lęku o zdrowie kogoś z otoczenia, oczekuje się od nich wspierania i siły, o którą czasem bardzo trudno.

 

W czasie warsztatu omówione były zachowania przybliżające do zdrowia. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest Terapia Simontonowska, dlaczego relaksacja jest ważna i jakie znaczenie dla zdrowia ma życie zgodne z wartościami.

 

Małgorzata Styburska w codziennej praktyce zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych. W pracy z Pacjentami zwraca szczególną uwagę na to, jak postrzegamy samych siebie, świat i innych oraz w jaki sposób nasze zachowanie wpływa na nasze myśli i uczucia.

 

Podczas psychoterapii wspólnie z Pacjentem odkrywa przekonania, które decydują o naszym życiu i poziomie satysfakcji, by móc wprowadzić w życie odpowiednie techniki, które pomagają przezwyciężać trudności.

 

Prowadzi konsultacje dla osób:

  • z problemami zdrowotnymi, których przyczyn nie udało się odnaleźć pomimo licznych konsultacji lekarskich i badań,
  • mających trudności w nawiązaniu dobrych, satysfakcjonujących relacji z innymi,
  • chorujących na depresję, wahania nastroju lub niezdolnych do przeżywania radości,
  • doświadczających lęku i niepokoju w różnych postaciach,
  • chcących nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem, wzmacniać swój potencjał i motywację do działania,
  • zainteresowanych rozwojem osobistym.

 

Informacje ze strony: http://centrum-kore.pl

 

 

 

 

ikona daty30-01-2018, 14:51 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2857
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość