Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja01-03-2018 15:58
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć52
Podsumowanie "Ferii zimowych z pasją 2018" w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej

 

W dniach od 12 lutego do 23 lutego 2018 r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera zorganizowano „Ferie z pasją” dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

 

Pierwszego dnia dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ph. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, które prowadził Jarosław Grabia, przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, oraz pracownicy Straży Ochrony Kolei, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!”. Zgromadzeni dowiedzieli się, jak należy zachować się na przejazdach kolejowych i drogowych.

 

Następnego dnia harcerze z Hufca ZHP im. Powstania Wielkopolskiego w Krotoszynie zapoznali uczestników ferii z grami i zabawami harcerskimi, dzieci doskonale się bawiły podczas  zabaw z druhną Zuzanną  Czachorek. Dzień wypełniony był dużą ilością ruchu, radości i śmiechu.

 

Podczas spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej w Krotoszynie: zastępcą komendanta Moniką Wasielewską oraz strażnikami: Janusz Lamel, Maciej Baran,  dzieci zapoznały się z Autochodzikiem – zestawem edukacyjnym oraz poznały zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych.

 

Miłośnicy gier komputerowych mogli poznać najnowsze gry podczas zajęć „Komputerowy świat”, który przygotowała firma Hardbit w tym dniu królowały laptopy, konsole i tablety. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zabawach i konkursach dotyczących nowych technologii. Nagrody dla najlepszych ufundowała firma Hardbit, które wręczał dzieciom właściciel firmy pan Przemysław Poprawa. W tym samym dniu dzieci miały także okazję dowiedzieć się czym jest kodowanie, programowanie i samodzielnie przygotować własną animację komputerową.

 

Wiele atrakcji dostarczyło wyjście do sali zabaw Bajkowa Kraina. Najmłodsi mogli skorzystać z basenu z kulkami, zjeżdżalni dmuchanej i innych sprzętów. Animatorki zaaranżowały wiele zabaw dla uczestników.

 

W poniedziałek  w następnym tygodniu ferii zajęcia w siedzibie firmy LAB.krotoszyn prowadziła instruktorka Agnieszka Lepczyńska. Zaprezentowała dzieciom ćwiczenia  z crossfitu w formie gier i zabaw oraz ćwiczenia koordynujące rozwój.

 

We wtorek dzieci brały udział w turnieju gier planszowych oraz układaniu puzzli. Następnie same wykonywały projekty gier, w które w przyszłości chcieliby grać.

 

Podczas zajęć kulinarnych „Dziecięce kuchenne rewolucje” Beata Blecha właścicielka Restauracji Czak Cafe opowiadała i pokazywała uczestnikom jak przygotować i dekorować sałatki. Dzieci mogły wcielić się w rolę kucharza i wykonać je samodzielnie. Za najlepsze sałatki nagrody w postaci zaproszeń na dużą pizzę ufundowała właścicielka Restauracji Czak Cafe.

 

W czwartek uczestnicy obejrzeli przedstawienie Teatru Maska z Krakowa pt. „Na końcu świata – Przygody Misia i Kacpra pirata”, które bardzo się podobało zarówno dzieciom, jak i obecnym rodzicom. Spektakl uczył dzieci przyjaźni i tolerancji. Występ dofinansował SGB Bank Spółdzielczy.

 

Na zakończenie ferii odbył się bal przebierańców, na którym frekwencja dopisała. Podczas imprezy wybrano najlepszy strój bajkowy. W tym dniu dzieci mogły skorzystać z wielu zabaw i konkursów.

 

 Podczas każdego dnia zaproszeni goście czytali fragmenty wierszy i włączyli się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

W organizacji ferii bardzo aktywnie wspierały nas uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Dziękujemy Dyrektorowi szkoły, Panu Romanowi Olejnikowi za zaangażowanie uczniów w feryjne zajęcia w bibliotece.

 

We wszystkich spotkaniach edukacyjno - rozrywkowych uczestniczyło 405 dzieci.

 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna dziękuje osobom, które prowadziły zajęcia, sponsorom za wsparcie oraz wszystkim dzieciom za uczestnictwo.

 

W tym roku wsparli nas:

 • Urząd Miasta i Gminy w Krotoszynie,
 • Polskie Linie Kolejowe SA Zakład Linii Kolejowych Ostrów Wlkp. oraz Straż Ochrony Kolei,
 • Agnieszka Lepczyńska – instruktorka LAB.krotoszyn,
 • SGB Bank Spółdzielczy,
 • Straż Miejska w Krotoszynie,
 • Beata Blecha – Restauracja Czak Cafe,
 • Firma komputerowa Hardbit,
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Ewa S.A.,
 • Piomar. Hurtownia Art. Szkolnych, Biurowych i Papierniczych w Krotoszynie,
 • Hufiec ZHP Krotoszyn im. Powstańców Wielkopolskich,
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie,
 • Hurtownia zabawek Kamix w Krotoszynie.

 

Tekst : Marlena Nabzdyk

Zdjęcia: Klaudia Mielcarek, Agnieszka Lepczyńska , Marlena Nabzdyk, Mateusz Jędrzejak

ikona daty01-03-2018, 15:56 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1893
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość