Aktualności
grafika
Seniorzy poznawali smartfony w bibliotece

 

Od 13 lutego do 6 marca, w każdy wtorek, seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krotoszynie brali udział w szkoleniu z obsługi smartfonów.


Biblioteka zorganizowała dla uczestników cztery spotkania, podczas których seniorzy uczyli się obsługiwać dotykowe telefony oraz poznawali ich możliwości. Na pierwszych zajęciach odpowiedzieliśmy na pytanie „Co to jest smartfon?” oraz udało się omówić wszystkie podstawowe czynności związane z korzystaniem z nowoczesnych telefonów. Podczas drugich zajęć skupiliśmy się na pisaniu i odczytywaniu wiadomości SMS. Uczestnicy dowiedzieli się jak urozmaicić wiadomość z użyciem zdjęć i „uśmieszków”, wysłać ja do wielu odbiorców oraz jak napisać SMS głosem. Podczas trzecich zajęć uczyliśmy się fotografii oraz nagrywania filmów. Czwarte zajęcia zostały poświęcone nauce Google Play – usługi pozwalającej instalować aplikacje w telefonie. Spotkania zostały przygotowane i przeprowadzone przez bibliotekarza Mateusza Jędrzejaka.


Mamy nadzieję, że zajęcia pozwoliły seniorom lepiej poznać smartfony. Korzystanie z nich staje się powoli nieuniknione, ze względu na to, że producenci wycofują się z tworzenia kolejnych modeli „prostych” telefonów.


Tekst i zdjęcia: KBP

 

 

ikona daty09-03-2018, 13:12 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1482
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość