Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską w ramach Tygodnia Bibliotek 2018

 

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej 15 maja 2018  odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską dla uczniów szkół podstawowych. Podczas uroczystości uhonorowano najaktywniejszych czytelników książkami oraz dyplomem Aktywny Czytelnik.

 

Ranking przeprowadzono wśród trzech grup czytelniczych:

- dzieci, którym czytają rodzice: Pola Olejnik, Bruno Zybała i Marcel Rejek,

- uczniowie szkół podstawowych: Patrycja Teodorczyk, Wiktoria Świerek i Marta Owczaryszek,

- młodzież gimnazjalna: Sandra  Zaremba, Jakub Raczkiewicz i Julian Bolewicz.

 

Eliza Piotrowska to znana i ceniona autorka i ilustratorka wielu książek dla dzieci, m.in. „Ciocia Jadzia”, „Święci uśmiechnięci”, „Zielone Bajki”, napisała około 80 książek dla dzieci. Dostrzeżona i poprowadzona przez Danutę Wawiłow, zaczęła współpracować z takimi  czasopismami jak „Miś”, „Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”  czy „Guliwer”. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Poznańskim i studia specjalizacyjne na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Autorka przez prawie dziesięć lat mieszkała w Rzymie, a od 2011 roku mieszka w Brazylii.

 

Podczas spotkania pisarka opowiadała dzieciom o sobie, o książkach, które napisała, zilustrowała i przetłumaczyła i o pomysłach na nowe tytuły. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wesołe historie o cioci Jadzi, których pierwowzorem jest sama autorka, i o jej bratanicy. Autorka chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania dzieci.


Na koniec spotkania autorskiego uczniowie mogli zakupić jej książki z dedykacją. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych  nr 4, 8 i 1 w sumie razem wzięło udział  141 osób. Nasza Biblioteka w swych zbiorach posiada kilkanaście napisanych i zilustrowanych przez pisarkę książek, które czekają na czytelników.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk

Zdjęcia: Mateusz Jędrzejak

ikona daty23-05-2018, 09:31 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1393
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość