Aktualności
grafika
Wieczór z Fortnite w ramach Nocy Bibliotek 2018

 

9 czerwca 2018 w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie, w ramach Nocy Bibliotek, odbywały się rozgrywki w Fortnite.


Fortnite to darmowa gra komputerowa oferująca zabawę w trybie battle royale - sto osób trafia na sporych rozmiarów mapę, gdzie walczy o przetrwanie. Na początku rozgrywki nie dysponujemy niczym, a wszystkie niezbędne bronie i przedmioty zdobywamy eksplorując napotkane zabudowania mieszkalne. Co kilka minut obszar gry zmniejsza się wymuszając ciągły ruch i eliminację innych graczy.


Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 17:00. Już na początku sala wypełniła się nie tylko zawodnikami, ale także obserwatorami zmagań. Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczony czas zawodów, każdy z graczy miał szansę zagrać tylko jeden mecz. Wymagało to pełnego skupienia i zaangażowania podczas gry. Wielu z uczestników korzystało ze swojego sprzętu, żeby dodatkowo podnieść swoje szanse na wygraną. Od godziny 17:00 do 21:00 udało się rozegrać ponad 70 meczy. Do dyspozycji zawodników były cztery dobrze wyposażone stanowiska komputerowe, dodatkowo każda chętna osoba mogła spróbować swoich sił w grze na konsoli Playstation. Poziom turnieju był bardzo wysoki, w ostatecznym rozrachunku pomiędzy zawodnikami występowały niewielkie różnice punktowe.


Łącznie w zawodach wzięło udział 130 osób i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Wyniki turnieju prezentują się następująco:

  • miejsce pierwsze: Paweł Pęcak,
  • miejsce drugie: Adam Augustyniak,
  • miejsce trzecie: Kacper Snela.

Turniej został zorganizowany przez pracowników Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej: Mateusza Jędrzejaka i Klaudię Mielcarek. Biblioteka pozyskała nagrody dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.


Tekst i zdjęcia: KBP

 

 

 

 

 

 

 

ikona daty11-06-2018, 14:02 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2257
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość