Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja15-06-2018 13:35
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć19
Władze miasta i powiatu czytały najmłodszym dzieciom

 

Podczas XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera 4 czerwca 2018 w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom wiersze najmłodszym dzieciom czytały władze  miasta i powiatu.

 

Wiersze najmłodszym mieszkańcom czytali: Franciszek Marszałek Burmistrz Krotoszyna, Ryszard Czuszke I Zastępca Burmistrza Krotoszyna, Krzysztof Kaczmarek sekretarz w Starostwie Powiatowym, Joanna Ziembinska  - Szczurek Z-ca Naczelnika – nadzór nad jednostkami Kultury i Kultury Fizycznej, imprezy artystyczne i rozrywkowe, Przemysław  Wójcik Naczelnik w Wydziale Edukacji Kultury i Sportu,  Waldemar Wujczyk Komendant Straży Miejskiej, Izabela Bartoś  Przedstawiciel Wydziału Promocji i Współpracy.

 

Najlepiej przeprowadzona kampania Cała Polska Czyta Dzieciom w roku szkolnym 2016/2017

 

Jest to kampania mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka. Codzienne czytanie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

 

Praca, domowe obowiązki, zakupy - ciągle jesteśmy w biegu. Jednak na to warto znaleźć czas i to co dziennie bo z pewnością poświęcona przez nas uwaga zaowocuje. A mowa o regularnym, głośnym czytaniu naszym pociechom książek. Jak się okazuje Krotoszyńska Biblioteka Publiczna jest liderem w promowaniu czytania książek najmłodszym. W ramach „ Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2016/2017 wzięło udział ponad 73 liderów i koordynatorów z całego kraju,  Krotoszyńska Biblioteka Publiczna znalazła się wśród 13 równorzędnie wyróżnionych bibliotek w kraju. Komisja Konkursowa złożona z pracowników Fundacji, przyznała w sumie 4 nagrody i 13 wyróżnień.

 

Dyrektor oraz pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej serdecznie dziękują: przedstawicielom samorządów gminy i starostwa, szkołom, przedszkolom, bibliotekom gminnym powiatu krotoszyńskiego i filiom bibliotecznym KBP, osobom czytającym, sponsorom oraz różnym grupom zawodowym, które włączyły się w organizowanie akcji i pomagają w jej realizacji.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk, zdjęcia: Klaudia Mielcarek i Mateusz Jędrzejak

ikona daty15-06-2018, 14:10 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2473
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość