Aktualności
grafika
Aventura Azja 2017 - podróżnik w bibliotece

 

W „Noc Bibliotek” 9 czerwca 2018 r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z podróżnikiem Mateuszem Matuszewskim, który opowiedział o pierwszej części podróży na trasie Polska-Chiny.

 

Projekt podróżniczy "Aventura" stworzyła trójka przyjaciół, którzy przejechali ponad 45 000 kilometrów w niespełna pół roku, zwiedzając 23 państwa. Sebastian Hennig, Mateusz Matuszewski i Wojciech Malicha w podróż wyruszyli 20 marca 2017 r. Podróżowali niskobudżetowo, głównie autostopem. Radzili sobie między innymi sprzedając zdjęcia polaroidowe czy zamieniając pracę na jedzenie. Spali w namiotach, najtańszych hostelach i u pomocnych, obcych ludzi z portalu "couchsurfing". Część trasy przebyli koleją transsyberyjską, którą podróż to już wielkie przeżycie. Chcieli także odwiedzić słynny klasztor Shaolin (ogolili nawet głowy), ale okazało się że kończą się im wizy. Musieli wybierać między zobaczeniem klasztoru, a wizytą w Parku Narodowym Zhangjiajie, gdzie kręcono film Avatar. Wybrali to drugie miejsce.

 

Stand-up podróżniczy z udziałem  Mateusza Matuszewskiego, to 2 godziny interesującej, lekkiej i dowcipnej opowieści o podróży do dalekiej Azji. Kto był na spotkaniu  w krotoszyńskiej bibliotece na pewno nie wyszedł rozczarowany spotkaniem. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza „przygoda” z Aventurą i z niecierpliwością czekamy na dalszy ciąg opowieści.

 

Tekst: Wiesława Patalas

Zdjęcia: Marlena Nabzdyk

 

 

 

ikona daty15-06-2018, 13:47 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1203
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość