Aktualności
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja22-06-2018 12:21
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć25
Klub Mam z wizytą w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie

 

W dniu 21 czerwca 2018  maluchy z Klubu Mam oraz ich rodzice  odwiedzili Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

 

Po  Muzeum oprowadził nas Dyrektor Piotr Mikołajczyk, który pokazał maluchom i ich mamom, tatom, babciom i dziadkom liczne zbiory  zabytków z dziedziny archeologii, historii, etnografii i sztuki. Najliczniej reprezentowane są zabytki historyczne oraz obiekty z zakresu kultury ludowej.

 

Tutaj rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę z maluszkami i rodzicami z Klubu Mam.

 

Celem naszych działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych . Maluchy poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, warsztatach, wycieczkach, zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.  Zwróciliśmy uwagę na ważną rolę domu, który nie tylko zapewniał schronienie, ale też kształtował postawy patriotyczne. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy pobyt w muzeum. Następnie Dyrektor Muzeum przeczytał wiersz Władysława Bełzy  "Kto Ty jesteś? Polak Mały!”.

 

Od września w Klubie Mam odbędzie się cykl zajęć edukacyjnych dotyczących obchodów 100 – lecia Niepodległości.

 

Pobyt w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie  był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną a wycieczka dostarczyła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Dyrektor i pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej dziękują: Panu Piotrowi Mikołajczykowi  Dyrektorowi Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

 

Tekst i zdjęcia: Marlena Nabzdyk  

ikona daty22-06-2018, 12:18 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2267
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość