Aktualności
grafika
Filia Krotoszyn - O zgodzie i o łakomstwie

 

„Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie.” Takie jest hasło akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach tej akcji 13 czerwca 2018 r. bibliotekarka Filii Nr 1 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera w Krotoszynie czytała dzieciom – klasa „0” w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II.

 

Uczestnicy spotkania wysłuchali dwóch opowiadań.

 

Opowiadanie Tamary Sieradzkiej pt. „Przygoda z płotkiem” mówiło o tym, jak zwierzęta budowały płot, aby ich małe dzieci nie wychodziły z podwórka. Przy budowie jednak ciągle się kłóciły i płotek wyszedł krzywy i się przechylał. Dopiero, gdy za radą kotka, zrobiły to zgodnie, wspólnie i bez kłótni, zbudowano piękne ogrodzenie. Z tego wniosek, że „w zgodzie i pokoju można razem stworzyć wielkie rzeczy”.

 

Z historyjki Wiesława Drabika pt. „Łakomczucha” dzieci dowiedziały się, że nie warto się zbyt objadać. Książeczka opowiada o pewnej krowie, która za dużo zjadła  i „balon jej się zrobił z brzucha” .Miała wielki kłopot. Wszystko jednak dobrze się skończyło, a przy okazji dzieci dowiedziały się, że warto pić mleko – na zdrowie.

 

Uczestnicy spotkania wykonali rysunki o tym, co usłyszeli i wręczyli je pani bibliotekarce. Pani podarowała dzieciom zakładki do książek oraz lizaczki. Dzieci pięknie panią pożegnały. W Bibliotece powstała wystawa rysunków wykonanych przez dzieci podczas spotkania.

 

Tekst: Stefania Plewa

 

 

 

ikona daty26-06-2018, 09:37 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1181
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość