Aktualności
grafika
Filia Benice - Narodowe Czytanie

 

Narodowe Czytanie w Benicach …

Wszystko to, co kłębiło się wówczas w duszach Polaków, odnajdujemy w tej książce – testamencie, apologii i przestrodze, którą u schyłku swego życia Żeromski pozostawił II Rzeczypospolitej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda 

 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP już od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Nasza biblioteka tradycyjnie już włączyła się w tę akcję. W tym roku lekturą była ostatnia powieść wybitnego twórcy - Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Tegoroczna akcja miała na celu promocję czytelnictwa, ale przede wszystkim stała się dla społeczności szkolnej formą uczczenia jubileuszowego roku – roku świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą.

 

6 września  biblioteka szkolna wraz z filią nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Benicach włączyły się do wspólnego czytania fragmentów powieści. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty inicjujące akcję Narodowego Czytania. Nie zabrakło również w tym dniu historycznego słowa o niezwykle trudnej, naznaczonej cierpieniem i odwagą, drodze wiodącej Polaków do niepodległości. W akcji wzięły udział klasy IV-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Z okazji Narodowego Czytania, Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć okolicznościową. Każdy uczestnik akcji zdobył pamiątkowy stempel  z logo Narodowego Czytania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie przygotowały : Bogumiła Pawlik – Berek i Beata Kordus - Tysiak

ikona daty07-09-2018, 10:23 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń535
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość