Aktualności
grafika
Skwer D-O-M w Bibliotece

 

SKWER D-O-M: DZIAŁAMY-ODPOCZYWAMY-MOTYWUJEMY


Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie pozyskała fundusze z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce pod nazwą: Skwer D-O-M: Działamy-Odpoczywamy-Motywujemy. Do grupy inicjatywnej należą: krotoszyńska książnica jako lider oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie. Grant w wysokości 75 tysięcy złotych przeznaczony zostanie na adaptację skweru sąsiadującego z biblioteką.

 

Celem tego działania jest stworzenie dla mieszkańców gminy nowej przestrzeni do spędzania wolnego czasu, integracja międzypokoleniowa, zwiększenie aktywności fizycznej i społecznej seniorów oraz aktywizacja społeczności lokalnej.

 

Na zmodernizowanym terenie planujemy cykl działań kulturalnych i artystycznych kierowany do mieszkańców. Będą to m.in. koncerty lokalnego zespołu młodzieżowego, akcje czytelnicze dla dzieci, letnia czytelnia z kawiarenką, zajęcia aktywizujące dla seniorów. Można tu będzie odpocząć i spotkać się ze znajomymi.

 

W celu aranżacji skweru odbędzie się szereg działań, do których zaprosimy mieszkańców, m.in. prace ogrodnicze i remontowe. Zostanie posadzona nowa roślinność, a na betonowym ogrodzeniu stworzymy mural.

 

Inauguracja odbędzie się w maju, w trakcie Tygodnia Bibliotek 2019. O postępach w realizacji programu będziemy informować na bieżąco.

 

ikona daty28-09-2018, 14:48 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1261
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość