Aktualności
grafika
Filia Benice - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

29. września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, ma zatem wieloletnią tradycję. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej.

 

Szkolna biblioteka oraz Filia nr 6  włączyły się tradycyjnie w tę akcję, propagując głośne czytanie wśród uczniów i nauczycieli. Pierwszego października do biblioteki zostali zaproszeni przedszkolacy oraz uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami. Spotkanie stało się okazją do popularyzacji nowości czytelniczych. Dzieci usłyszały o przygodach Neli – małej reporterki.  Panie bibliotekarki zabrały ze sobą książeczki i wyruszyły również do przedszkolaków w Wielowsi, by maluchy mogły uczestniczyć w obchodach tego święta. Na koniec spotkania odczytano najmłodszym powszechnie znany wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

 

Uczniom z klas IV-VIII oraz gimnazjalistom zaprezentowano teksty z Antologii Niepodległości, które Para Prezydencka, Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, zaproponowała do czytania w związku z rocznicą stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczennice z aktywu bibliotecznego oraz nauczyciele odczytali podczas zajęć fragmenty Pana Tadeusza Adam Mickiewicz - koncert Jankiela, tekst poetycki Moja piosnka II Cypriana Kamila Norwida oraz rozdział Pod Arsenałem z powieści Aleksandra Kamińskiego  Kamienie na szaniec. Uczciliśmy w naszej szkole tę ważną rocznicę książkowo i literacko.


Dzień Głośnego Czytania dla najmłodszych  upłynął w miłej i radosnej atmosferze, dla starszych uczniów w atmosferze powagi i duchu patriotyzmu. Jesteśmy przekonani, że ta akcja zachęci uczniów oraz  ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkania przygotowały : Bogumiła Pawlik- Berek i Beata Kordus - Tysiak

ikona daty03-10-2018, 11:33 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń470
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość