Aktualności
grafika
Dwa miliony złotych dla biblioteki

 

Po wielu latach aplikowania o fundusze zewnętrze Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera uzyskała dofinansowanie zadania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, priorytet II, Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 - nabór IV.

 

Kwota dofinansowania to 2 miliony złotych, czyli maksymalna wysokość środków, o które mogły wnioskować startujące w konkursie biblioteki. Należy zaznaczyć, że krotoszyńska książnica znalazła się w wąskim gronie 30 bibliotek z całej Polski pośród 218, które złożyły wnioski. Natomiast wkład własny jaki dofinansuje miasto i gmina Krotoszyn wynosi ponad  600 tys. złotych.


 Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na zadanie nt. „Przebudowa z rozbudową o szyb windowy zewnętrzny budynku Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej wraz ze zmianą aranżacji i kolorystyki wnętrz”. Zadanie realizowane będzie w dwóch etapach, pierwszy potrwa do końca przyszłego roku, drugi do końca 2020 roku. Nie ukrywamy, że najbardziej priorytetową potrzebą jest wybudowanie windy. Poza tym planujemy przebudowę klatki schodowej, remont wszystkich pomieszczeń wraz ze ścianami i podłogami. O szczegółach i zakresie  prac będziemy informować na bieżąco.


Realizacja takiej inwestycji wpłynie na zwiększenie poziomu usług bibliotecznych, wzmocni ofertę działań kulturalnych oraz przyczyni się do wzrostu integracji i aktywności lokalnej.Tekst: KBP

ikona daty05-10-2018, 09:15 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1042
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość