Aktualności
grafika
Filia Krotoszyn - Łamigłówki Mądrej Sówki

 

„Łamigłówki Mądrej Sówki” prowadzonego przez Świetlicę Szkolną przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. W ramach tego przedsięwzięcia, w środę 17 października do  Biblioteki przyszły dzieci ze Świetlicy Szkolnej. Pani Bibliotekarka najpierw opowiedziała o książce: jak jest ona zbudowana, jak trzeba się z nią obchodzić i z niej korzystać. Starała się także uświadomić swoim słuchaczom, jakie korzyści wynikają z czytania.

 

Następnie przeczytała dzieciom fragment książki Waldemara Cichonia pt.: „Cukierku, ty łobuzie”. Zadaniem dzieci było uważnie słuchać i wykonać ilustrację do zasłyszanej historyjki.

 

Celem konkursu „Łamigłówki Mądrej Sówki” jest uczenie dzieci słuchania ze zrozumieniem. Drugie spotkanie w ramach tego konkursu odbyło się w Bibliotece 24 października. Tym razem dzieci wysłuchały historyjki z książeczki pt. „Ania i Krzyś w górach”. Bohaterowie książki wyruszyli na spacer w górach, aby zobaczyć niedźwiedzia. Słuchając czytanej  opowiastki, dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta żyją w górach. Chętnie wykonały ilustracje do tej  historyjki.

 

Spotkania w Bibliotece, w ramach konkursu „Łamigłówki Mądrej Sówki”, odbywać się będą cyklicznie raz w tygodniu.

 

Napisała Stefania Plewa

 

 

 

 

 

 

ikona daty02-11-2018, 10:24 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń432
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Pdf
Drukuj
Powrót
Zgłoś nieścisłość