Portal
grafika
KrotoFEST - Festiwal Aktywnych Sąsiadów


KrotoFEST
czyli Festiwal Aktywnych Sąsiadów to impreza, która ma stać się promocją nowej marki miasta (logotypu i sloganu) wynikającej z opracowanej w 2012 roku Strategii Marki Miasta i Gminy Krotoszyn. Zakłada ona, że bardzo wartościowym i wartym podkreślenia elementem naszego małego społeczeństwa są liczne organizacje i stowarzyszenia działające w gminie. Jest to element, którym możemy się chwalić i budować na nim porozumienie z wszystkimi mieszkańcami.  Nowa impreza jest wspólnym dziełem samorządu, jego jednostek organizacyjnych, rad osiedli, lokalnych stowarzyszeń i lokalnych firm, okazją do zaprezentowania swojego dorobku. KrotoFEST organizuje Urząd Miejski w Krotoszynie, Krotoszyński Ośrodek Kultury oraz Centrum Koordynacyjno-Informacyjne ale współorganizatorami są wszyscy biorący udział w KrotoFEŚCIE - stowarzyszenia, organizacje, rady osiedli, grupy nieformalne, itd., bo głównym założeniem tego święta jest właśnie współpraca wszystkich tych grup. Nowatorska forma KrotoFEST-u polega na tym, że festiwal jest przygotowywany przez samorząd wespół z organizacjami i stowarzyszeniami. Nie zobaczymy na scenie gwiazd estrady, bo prawie wszystko, co się będzie działo na podium i w pobliżu, to działania powstające w naszej gminie. KrotoFEST jest formą wspólnej zabawy licznych organizacji, samorządu i wszystkich chętnych mieszkańców.

KrotoFEST nie powstałby bez współpracy z lokalnymi firmami. To przedsiębiorcy wspierają samorząd w budowaniu tego festiwalu. Większość nagród, które stowarzyszenia przekazują w konkursach, podczas gier i loterii, jest sponsorowana przez krotoszyńskie firmy.  W zamian za wsparcie działań samorządu lokalni przedsiębiorcy mogą zaprezentować swoją firmę podczas KrotoFEST-u, wystawiając swoje stoisko promocyjne, rozdając ulotki. Zaistnieją także w lokalnej samorządowej prasie i na stronach internetowych i portalach społecznościowych jako sponsorzy KrotoFEST-u.

Dla młodszych organizowane są zabawy, gry, dla wszystkich – wystawy, prezentacje multimedialne, koncerty lokalnych muzyków-amatorów. Fachowcy udzielają porad na temat zdrowego stylu życia. Pomysłowi mieszkańcy przedstawiają swoje wizje przyszłości miasta, mogą zaprezentować swoje prace.

Na KrotoFEŚCIE zawsze jest sympatycznie, wesoło, gwarnie i bardzo pożytecznie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i nagrań video z KrotoFEST-u, który odbył się w 2013 r. i 2014 r. , znajdujących się w menu rozwijanym po lewej stronie.

ikona daty13-08-2014, 08:03 ikona autoracki mg
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Czytaj komentarze (0)