grafika
Koncert PRZYBYŁ i podsumowanie OTP Autoportret Jesienny
Termin:
Od: 26-01-2019, 19:30
Do: 26-01-2019
Kategoria:


W tym roku podczas uroczystego ogłoszenia wyników 27. Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego Autoportret Jesienny Krotoszyn 2018 i wręczenia jego laureatom nagród i wyróżnień odbędzie się koncert zespołu Przybył. Zapraszamy w sobotę 26 stycznia 2019 r. już od godz. 19:30 do sali kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Tuż przed koncertem jury konkursu oficjalnie odczyta werdykt i wręczy autorom najlepszych wierszy zasłużone nagrody. Następnie zapraszamy na koncert towarzyszący zespołu PRZYBYŁ.


Bilety na koncert w cenie 20 zł (przedsprzedaż) oraz 30 zł (w dniu koncertu) można zakupić w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, kasie Kina 3D Przedwośnie oraz online.


PRZYBYŁ – to projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski - wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) - Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty Przybyła pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio. W połowie kwietnia PRZYBYŁ opublikował teledysk do singla promującego debiutancki album. Piosenka promująca płytę nosi tytuł „Nocny tramwaj” i jest refleksją na temat nocnego życia mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością. W 2017 roku zespół zdobył główną nagrodę TRYTON na Festiwalu FAMA w Świnoujściu dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. Rok później Przybył został laureatem Jarocińskich Rytmów Młodych organizowanych przez Program III Polskiego Radia oraz Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

 

Skład zespołu:

Sławomir Przybył – wokal, gitary

Krzysztof Ficner – gitara

Marcel Nowakowski – kontrabas

Kacper Grzanka – trąbka, skrzypce

Piotr Jaraszkiewicz – perkusja

Krzysztof Grzegorzyca – akordeon

Maciej Bober – instrumenty klawiszowe

 


Sławomir Bartłomiej Przybył jest z wykształcenia filmoznawcą. Kończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Katedrze Filmoznawstwa. Pracę dyplomową bronił u prof. dr. hab. Mikołaja Jazdona. Od 15 lat gra na gitarze klasycznej. Od 2009 do 2014 roku swój muzyczny warsztat rozwijał pod okiem dr. Henryka Kasperczaka – jednego z najlepszych polskich lutnistów - gitarzysty oraz kompozytora. Przez pierwsze lata muzycznej działalności związany był z poznańską, alternatywną sceną hip-hopową realizując swoje projekty inspirowane takimi artystami jak: Madlib, J-Dilla oraz Skalpel. W 2012 roku dołączył do Poznańskiej Sceny Młodych organizowanej przez Annę oraz Krzysztofa Powalisz - zrzeszającej wokół siebie młodych, lokalnych twórców. Razem z „PSM” wystawiał koncerty w auli Szkoły Muzycznej w Poznaniu interpretując m.in piosenki Kabaretu Starszych Panów. W 2013 roku postanowił podjąć się realizacji autorskiego projektu z własnymi piosenkami zaaranżowanymi na dwie gitary, kontrabas, trąbkę, skrzypce, akordeon oraz perkusję.

 

lokalizacja
Miejsce:

sala kameralna KOK
ikona daty 08-01-2019, 18:14 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się