grafika
DKF: Najlepsze polskie 30' - przegląd filmowy
Termin:
Od: 01-03-2018, 21:00
Do: 01-03-2018, 22:30
Kategoria:


Kino 3D Przedwiośnie w Krotoszynie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z kinem ciekawym, niezależnym, ambitnym w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Zygmunta Kałużyńskiego, który działa przy krotoszyńskim kinie. Seanse odbywają się tradycyjnie w czwartki wieczorem. Tym razem w czwartek 1 marca o godz. 21:00 w ramach DKF-u zapraszamy na przegląd najlepszych polskich filmów krótkometrażowych pt. NAJLEPSZE POLSKIE 30'.

 

Bilety w cenie 10 zł (3 filmy) do kupienia w kasie KOK, kasie kina oraz na stronie www.bilety.krotoszyn.pl


Co zwykle robisz w 30 minut? Możesz przeczytać gazetę, zrobić zakupy, ugotować obiad, przebiec 5 km… A czasem 30 minut wystarczy, by opowiedzieć niesamowitą historię, która zostanie z tobą na zawsze! Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe, pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, już teraz na dużym ekranie!


Przed nami trzy świetne trzydziestki: objawienie tegorocznego festiwalu Cannes, młoda i piekielnie utalentowana Aleksandra Terpińska i jej "Najpiękniejsze fajerwerki ever", rewelacyjny Grzegorz Damięcki w "60 kilo niczego" Piotra Domalewskiego, reżysera najlepszego polskiego filmu 2017 roku - "Cichej nocy" oraz "Amerykański sen", który pokochali widzowie Warszawskiego Festiwalu Filmowego, wyróżniając go Nagrodą Publiczności.


Zapraszamy na wyjątkową podróż z najlepszymi polskimi filmami krótkometrażowymi. Nie zabraknie emocji, śmiechu i powodów do wzruszeń. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!


Filmy:


NAJPIĘKNIEJSZE FAJERWERKI EVER (28 min.) - reż. Aleksandra Terpińska

obsada: Justyna Wasilewska, Piotr Polak, Malwina Buss.Jeden dzień z beztroskiego życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmienić swoje plany na przyszłość.


Film doceniono m.in. podczas festiwalu filmowego w Cannes (Nagroda Canal+) oraz w Gdyni, gdzie autorkę wyróżniono za "najodważniejsze spojrzenie" w Konkursie Filmów Krótkometrażowych.


60 KILO NIECZEGO (27 min.) - reż. Piotr Domalewski

obsada: Grzegorz Damięcki, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt.Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.


Film prezentowano m.in. w ramach Konkursu Filmów Krótkometrażowych zeszłorocznego festiwalu w Gdyni, gdzie Bartosz Świniarski otrzymał Nagrodę Specjalną za najlepsze zdjęcia.


AMERYKAŃSKI SEN (26 min.) - reż. Marek SkrzeczGłuchołazy – niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem, obecnie wymiera. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu!

Film zrealizowany w ramach programu Studia Munka "Pierwszy Dokument".

Nagroda Publiczności - 33. Warszawski Festiwal Filmowy 2017

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 28-02-2018, 00:49 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się