grafika
Koncert - Irvin Venyš - klarnet i Ivo Kahánek - fortepian
Termin:
Od: 24-02-2018, 19:00
Do: 24-02-2018
Kategoria:

 

Urząd Miejski w Krotoszynie oraz Krotoszyński Ośrodek Kultury zapraszają na koncert słynnego czeskiego klarnecisty. Irvin Venyš wystąpi z czeskim pianistą Ivo Kahánkiem. Koncert odbędzie się w sobotę 24 lutego o godz. 19:00 w Sali Kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. UWAGA! Bezpłatne wejściówki na koncert już trafiły do zainteresowanych.


Irvin Venyš jest wyjątkowym artystą reprezentującym młode czeskie pokolenie. Zebrał najwyższe nagrody na większości renomowanych międzynarodowych festiwalach muzycznych, takich jak: Praska Wiosna, Pacem in Terris w Bayreuth (Niemcy) czy Konkurs Europejskiej Unii Radiowej (EBU) dla młodych muzyków NEW TALENT w Paryżu, Zurychu i na Maderze. Wielokrotnie udowadniał swoją pozycję na najbardziej prestiżowych festiwalach: Pablo Casals Festival Prades, Festival Mitte Europa, Mozart der Europäer – Mannheim, Prague Spring, Dvořák Prague – stając na podium m.in. w Japonii, Niemczech, Francji, Hiszpanii.


Irvin Venyš


Nadzwyczajny jest zasięg jego muzycznych aktywności, sięgający od klasycznego repertuaru przez ekstremalnie wymagające współczesne kompozycje po tradycyjny folklor. Współpracował z wiodącymi światowymi artystami, takimi jak: Heinz-Jörg Schellenberger, Radovan Vlatkovič, Zakhar Bron, Peter Czaba, Igor Ardašev, Sir Libor Pešek, Ralph Gothoni, Elina Vähälä, Michel Lethiec, Hagai Shaham, Andre Cazalet czy Jean - Louis Capezzali.


Jego muzyczna edukacja jest również warta wspomnienia. Jest absolwentem Konserwatorium w Brnie, w klasie Prof. Břetislav Winkler, Akademii Sztuk Performatywnych w Pradze, w klasie Prof. Vlastimil Mareš oraz Prof. Jiří Hlaváč /doktorat/, gdzie jest w międzyczasie profesorem, spędził również rok na muzyczno-baletowym Konserwatorium Paryskim w klasie Prof. Michel Arrignon.


Cyklicznie nagrywa dla Czeskiego Radia i Czeskiej Telewizji, niemieckiego radia i telewizji Mitteldeutsche Rundfunk oraz wytwórni płytowych: Arco Diva, NAXOS i Supraphon­­­. Jego wydawnictwa płytowe zawierają muzykę od klasycznego repertuaru klarnetowego po prace inspirowane folklorem i muzyką jazzową.

 Ivo Kahánek - światowej sławy pianista, uważany za jednego z najlepszych, współczesnych, czeskich pianistów. Jest również uważany za jednego z najbardziej oszałamiających muzycznie pianistów epoki Romantyzmu ale także specjalistę w czeskiej muzyce fortepianowej, Ivo posiada rzadki i szczególny dar stwarzania bezpośrednich kontaktów emocjonalnych ze swoją publicznością.


Artysta wygrał w 2004 roku Międzynarodowy Konkurs Muzyczny "Praska Wiosna", zdobywał nagrody na innych ważnych międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. Maria Canals Piano Competition w Barcelonie, Vendome Prize w Wiedniu, Stiftung Tomassoni Wettbewerb w Kolonii, Fryderyk Chopin International Piano Competition w Marienbadzie, Concertino w Pradze.

 

Ivo Kahánek

lokalizacja
Miejsce:

Sala Kameralna KOK
ikona daty 22-02-2018, 11:32 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się