grafika
Ted Nemeth - koncert
Termin:
Od: 04-03-2018, 19:00
Do: 04-03-2018
Kategoria:

 

Witajcie. Zapraszamy na koncert młodego, obiecującego zespołu Ted Nemeth, który odbędzie się w niedzielę 4 marca 2018 r. w sali kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Koncert odbywa się w ramach trasy koncertowej CTRL - C TOUR VOL2, która promuje najnowszy album zespołu. Można już kupić bilety na to wydarzenie w cenie 15 zł - zapraszamy do kasy KOK i kasy Kina 3D Przedwiośnie. Bilety można kupić również online, będą również dostępne przed koncertem.

 

 

Czego możemy się spodziewać po zespole świetnie obrazują słowa Piotra Stelmacha z radiowej "Trójki", który powiedział: Ja przez ostatni długi czas, może nawet to już idzie w latach, szukam takiej kapeli, której muzycy będą trochę ulicznymi kotami. Będą takie rzeczy pisali, śpiewali. Będzie w tym trochę brudu, będzie trochę nierówno, nie wszystko się będzie zgadzało, nie wszystko będzie idealne, ale z drugiej strony będzie idealne absolutnie wszystko.

 

O zespole

 

Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium - gitarowa, a z racji miejsca - garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami - niepowtarzalną wymianą energii.

 

fot. Błażej Grochulski


Zespół ma na koncie dwie płyty, EP-kę oraz debiutancki album "Ostatni Krzyk Mody". Pierwsza sesja demo miała miejsce w studiu Sound Hunters (Kobieta/Ptak/Ułomny – czerwiec 2011) Wiosną 2013 odbyła się druga sesja nagraniowa w Studio Soyuz w Łodzi pod okiem Kamila Łazikowskiego, której efektem jest pierwsze fizyczne wydawnictwo Ted Nemeth EP (Odbijaj się, Dyskoteka, Wszystkie kolory słońca). Nagrania demo dostępne są do odsłuchania na Soundcloudzie zespołu. EP zespołu promował klip do piosenki "Odbijaj się" w reżyserii Łukasza Jaśniaka. Wydanie EP zaowocowało wizytą w programie Kuby Wojewódzkiego.


Podczas trasy koncertowej wiosną 2014 zespół wystąpił w poznańskim BalconyTVZespół wziął udział w „Ekspresowych Sesjach Nagraniowych” w Radio Łódź. Piosenka „Nożownik” znalazła się na drugiej płycie „ESN” Radia Łódź.

 

We wrześniu 2014 do zespołu dołączył Wojciech Wierzba grający na gitarze basowej oraz syntezatorze.


Na przełomie roku 2014 i 2015 zespół zaangażował się w tworzenie muzyki do przedstawień teatralnych. W teatrze Szwalnia zrealizowano muzykę do spektaklu „Spadając” w reżyserii Marcina Brzozowskiego. Na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur 2015 w Łodzi Ted Nemeth zaprezentował muzykę do słuchowiska „Lepka purpura łódzkich kwiatów – rewolucja 1905” w reżyserii Krzysztofa Czeczota.


Na przełomie listopada i grudnia 2014 Ted Nemeth w łódzkim Hasselhoff Studio zarejestrował materiał na swój debiutancki krążek. Producentem muzyki został Paweł Cieślak. Płyta ukazała się nakładem sytwórni S.P. Records. Płytę promuje singiel do piosenki „Retrocukiernia”. Klip do piosenki zrealizował duet HardCuts. Drugim singlem płyty "Ostatni Krzyk Mody" jest utwór "Umówiony Znak".


Zespół ostatnio miał okazję zagrać na festiwalu Enea Spring Break oraz w radiu MUZO.FM gdzie zaprezentował 3 numery akustycznie.

 

fot. Błażej Grochulski


Skład zespołu:

Patryk Pietrzak - gitara, głos, teksty

Michał Gibki - gitara, głos

Wojtall Wierzba - gitara basowa, korg, głos

Mateusz Dziworski - perkusja

 

lokalizacja
Miejsce:

Sala kameralna KOK
ikona daty 14-02-2018, 14:13 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się