grafika
Jubileuszowa Schola Cantorum również w Krotoszynie
Termin:
Od: 23-02-2018, 18:00
Do: 23-02-2018
Kategoria:
Organizator:
Starostwo Powiatowe, 56 Pułku Piechoty Wlkp. 10, 63-700 Krotoszyn
Krotoszyński Ośrodek Kultury, Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum"

 

Czterdziesta, jubileuszowa Schola Cantorum odbędzie się w dniach 20-25 lutego br. w Kaliszu i w wielu miejscowościach południowej Wielkopolski, w tym również w naszym mieście, podobnie jak ubiegłych latach. Schola Cantorum to Festiwal Muzyki Dawnej organizowany przez Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum", w tym roku festiwal wyjątkowy z uwagi na piękny jubileusz 40 edycji ale również dzięki Patronatowi Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

 


W ramach festiwalu odbędzie się przede wszystkim konkurs zespołów muzyki dawnej na który zgłosiło się wiele zespołów z całego kraju, ale także: 23 Ogólnopolski Konkurs „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”, koncert inauguracyjny, koncerty towarzyszące, koncert galowy, warsztaty plastyczne i muzyczne oraz spotkania.


Krotoszyńską częścią festiwalu będzie koncert towarzyszący w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury w piątek 23 lutego br. o godz. 18:00, wystąpią: Zespół "CANTUS MARIAE" z Malborka pod kierunkiem Marii Seibert oraz Zespół Muzyki Dawnej "ARS DECORUM" z Białegostoku pod kierunkiem Joanny Mytnik. Wstęp na koncert jest bezpłatny - zachęcamy jednak do wcześniejszego przybycia z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w Refektarzu.


W ramach festiwalu w korytarzu Galerii Refektarz będzie można obejrzeć nagrodzone w ubiegłych latach prace plastyczne nadesłane na konkurs plastyczny „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”, którego 23 już edycja zostanie rozstrzygnięta w środę 21 lutego w Kaliszu.

 

Zespół Muzyki Dawnej ARTIFEX


Warty zauważenia jest również występ naszego krotoszyńskiego zespołu wykonującego repertuar muzyki dawnej czyli zespołu "ARTIFEX" pod kierunkiem Grzegorza Polańskiego, który wystąpił na ubiegłorocznej 39. Scholi Cantorum po raz pierwszy i zdobył wyróżnienie jury. Gratulujemy raz jeszcze. "ARTIFEX" zagra w tym samym dniu co koncert w Krotoszynie a gościć ich będzie ostrowskie Forum Synagoga.

 

 

lokalizacja
Miejsce:

Galeria Refektarz KOK
ikona daty 14-02-2018, 15:24 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się