grafika
Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza! - Dziecko Apokalipsy
Termin:
Od: 15-02-2018, 20:30
Do: 15-02-2018, 22:05
Kategoria:

 

Kino 3D Przedwiośnie w Krotoszynie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z kinem ciekawym, niezależnym, ambitnym w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Zygmunta Kałużyńskiego, który działa przy krotoszyńskim kinie. Seanse odbywają się tradycyjnie w czwartki wieczorem a już w najbliższy czwartek 15 lutego o godz. 20:30 zapraszamy na filipiński dramat DZIECKO APOKALIPSY. Film będzie jednym z trzech tytułów ubiegłorocznego 11. Festiwalu Filmów Pięć Smaków - Kino Nowej Azji, które chcemy pokazać w Krotoszynie.

 

 

Na Filipinach powstaje blisko dwieście filmów rocznie. To bardzo różnorodna kinematografia, a “Dziecko apokalipsy” to na jej tle wyjątkowa perełka: nastrojowy dramat, który opowiada o lokalnej rzeczywistości, ale porusza problemy uniwersalne pod każdą szerokością geograficzną: poruszy każdego, kto choć raz poznał smak wakacyjnej miłości.


kadr z filmu - mat. dystrybutora

 

Krystaliczne fale, jasne plaże, skóra wystawiona na promienie słońca, senna atmosfera końca sezonu. To Baler, miejsce, w którym trzy dekady temu Francis Ford Coppola spędził kilka miesięcy podczas zdjęć do "Czasu apokalipsy". Dziś jest oazą surferów. Jednym z nich jest Ford, o imieniu nie bez powodu kojarzącym się z postacią reżysera. Mężczyzna spędza beztrosko czas ze swoją energiczną, bezpośrednią dziewczyną; odwiedza ich jego dawny przyjaciel, przywożąc ze sobą narzeczoną o urodzie modelki.


Scenariusz autorstwa producencko-reżyserskiej pary, Mario Cornejo i Monster Jimenez, z lekkością, i subtelnym humorem portretuje grupę czwórki znajomych, stawiając zarazem przed nimi szereg egzystencjalnych pytań. Obezwładniający urok scenerii, bezpretensjonalny erotyzm wspólnych wypadów na plażę, urokliwe wieczory to nie wszystko: aura niekończących się wakacji nie chroni przed koniecznością brania odpowiedzialności za własne życie, a bohaterowie będą musieli skonfrontować się ze swoją przeszłością. Przesycone rozproszonym światłem kadry, niezwykle naturalna, niewymuszona gra aktorów i niespieszny montaż pozwalają jednak uniknąć dosłowności. Melancholijne piękno zdjęć uzupełnia nastrojowa muzyka Armi Millare z indie-rockowej grupy Up Dharma Down. Całość składa się na doskonale wyważone emocjonalnie, dojrzałe dzieło, mocno oddziałujące na zmysły.

Jagoda Murczyńska

 

ZAPRASZAMY / BILETY TYLKO 10 ZŁ

 

 

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 15-02-2018, 01:22 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się