grafika
Krotoszyn na wielkim ekranie - cz.2
Termin:
Od: 22-03-2018, 18:30
Do: 22-03-2018, 20:15
Kategoria:

 

Projekt filmowy Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury jest próbą podsumowania twórczości filmowej związanej z Krotoszynem od ponad 50 lat. Przez pięć kolejnych tygodni zostaną zaprezentowane produkcje filmowe i telewizyjne prezentujące miasto, jego mieszkańców i najważniejsze wydarzenia minionych lat. Na ekranie kina „Przedwiośnie” pojawią się filmy dokumentalne, artystyczne oraz szczęśliwie zachowane relacje telewizyjne.

 

Jest to pierwsza w historii naszego miasta, zwarta prezentacja wielu rozproszonych materiałów filmowych, z których wiele wymagało cyfrowej rekonstrukcji.

 

Przegląd „KROTOSZYN NA WIELKIM EKRANIE” jest niezwykłą okazją, aby starsi i młodsi mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć filmy, w których są głównymi wykonawcami. Pojawią się na wielkim ekranie także niezwykłe emocje, jakie wiązały się z żakinadami i niecodziennym Telewizyjnym Turniejem Miast, Kłodzko - Krotoszyn.

 

Paweł W. Płócienniczak

menager projektu

 

 

Projekt przygotowany przez Krotoszyński Ośrodek Kultury.

Partnerami projektu są: Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Krotoszynie, Studio V Krotoszyn - Dariusz Zaremba, Franciszek Konrady.

Współpraca medialna: Rzecz Krotoszyńska.

 

 

Zobacz fotorelację z pierwszego spotkania z Krotoszynem i jego mieszkańcami na wielkim ekranie.

(kliknij w zdjęcie poniżej)


 


 

 

22 marca 2018 r. (czwartek), godz. 18:30


"Telewizyjny Turniej Miast Krotoszyn-Kłodzko" (1988 r.)

Obszerne fragmenty jednego z największych programów zrealizowanych w latach 80-tych "na żywo" przez TVP. Ogólnopolskie transmisje śledziły miliony telewidzów w kraju, a w Krotoszynie zapanowało "pospolite ruszenie". Emocje były nieopisane. Krotoszyn zwyciężył, a w nagrodę otrzymał śmieciarkę.

 

Wstęp na pokazy filmowe jest bezpłatny!

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 20-03-2018, 12:11 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się