grafika
Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ i koncert SHY ALBATROSS
Termin:
Od: 21-04-2018, 17:00
Do: 22-04-2018, 21:00
Kategoria:


Zapraszamy na filmowo-muzyczne wydarzenie - Festiwal PATRZ WIĘCEJ. Swoisty Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ zaprasza do oderwania się od przyzwyczajeń, do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy – film dokumentalny. Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ to projekcja 6-ciu wybranych filmów, które będą prezentowane z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio. Zapraszamy na projekcje filmowe w sobotę i niedzielę 21 - 22 kwietnia w sali kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury a na finał w niedzielę 22 kwietnia na koncert zespołu Shy Albatross z Natalią Przybysz na wokalu.

 

 

W sobotę gościem festiwalu będzie Artur Cichmiński - Kierownik ds. Public Relations i Marketingu Wajda School & Studio.


Bilety na wydarzenie dostępne w sprzedaży w kasach Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i Kina 3D Przedwiośnie oraz on-line na stronie bilety.kok.krotoszyn.pl

 


 

Sobota 21 kwietnia 2018 r., od godz. 17:00

 

Koniec świata

reż. Monika Pawluczuk

 


Kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością, chcą z kimś porozmawiać. Radio jest motywem łączącym ten nocny świat – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań. W 2016 roku dokument znalazł się na liście filmów ubiegających się o nominacje do Oscara 2017.Film „Koniec Świata” zdobył łącznie 13 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu 38 min. 

Paparazzi

reż. Piotr Bernaś

 


Film Piotra Bernasia opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. "Paparazzi" to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi - od polowania na Romana Polańskiego po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Jednak na pierwszym planie rozgrywa się dramatyczna historiaczłowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym. Tytułowy bohater okazuje się równie bezwzględny wobec siebie, jak wobec świata, na który poluje. "Paparazzi" to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad - pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro. Film „Paparazzi” zdobył łącznie 10 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu 33 min. 

Ślimaki

reż. Grzegorz Szczepaniak

 


Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu, ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego. Film „Ślimaki” zdobył łącznie 12 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu 29 min. 

Niewiadoma Henryka Fasta

reż. Agnieszka Elbanowska

 


"Potrafię oprzeć się wszystkiemu z wyjątkiem pokusy" - Henryk Fast, emerytowany profesor matematyki, z dumą podpisuje się pod słowami Oscara Wilde'a. W poszukiwaniu szczęśliwej miłości jest gotowy na podjęcie każdego ryzyka. Pada ofiarą oszustwa i zostaje okradziony, ale nawet to nie jest w stanie go zniechęcić. Pogoń za marzeniami przerywa dopiero bolesna konfrontacja z przeszłością. Film „Niewiadoma Henryka Fasta zdobył łącznie 5 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu 40 min. 

Niedziela 22 kwietnia 2018 r., od godz. 18:00


Kiedy będę ptakiem

reż. Monika Pawluczuk

 


Film opowiada historię Madżi, kobiety z birmańskiego plemienia Kajan, która w podeszłym wieku zakłada na szyję metalowe obręcze, tylko po to, żeby zarobić na utrzymanie jako atrakcja turystyczna w Tajlandii, dokąd uciekła wraz z mężem i synami. W Birmie, gnębionej przez oddziały junty rządzącej krajem, została ich córka. W obawie o jej bezpieczeństwo, rodzice postanawiają sprowadzić ją do Tajlandii. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i strukturę filmu. Film „Kiedy będę ptakiem zdobył łącznie 9 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu 28 min.
Trampkarze

reż. Marcin Filipowicz

 


Film dokumentalny pokazujący początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów, prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Głównymi bohaterami filmu są dwaj bracia, 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz, mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie. Film „Trampkarze” zdobył łącznie 5 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu 24 min. 

SHY ALBATROSS


Zespół powołany przez Raphaela Rogińskiego, łączy muzycznie różne kultury – medium. Teksty zaczerpnięte z tradycji opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei w ich twórczości możemy tu usłyszeć o gangsterkach czy kobietach obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest tu kultura Ameryki, w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice. Instrumentarium zespołu to odzwierciedlenie tej podróży: w muzyce Shy Albatross słychać m.in. cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon. Nie brakuje też bluesowego zacięcia z echami muzyki afrykańskiej, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.

 

Dnia 10 kwietnia 2016 roku Shy Albatross zagrali koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W kwietniu 2016 roku ukazał się debiutancki album Shy Albatross zatytułowany „Woman Blue”, który w 2017 roku zdobył nominację do Fryderyków w kategorii Album roku - muzyka korzeni. Album zyskał również wielokrotne wyróżnienia znajdując się wśród najlepszych płyt roku 2016.Skład zespołu:

Natalia Przybysz - śpiew

Raphael Rogiński - gitara, mandolina, ngoni

Miłosz Pękala - wibrafon, santur, instr. perkusyjne

Hubert Zemler - perkusja, balafon, instr. perkusyjne

 

lokalizacja
Miejsce:

sala kameralna Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury
ikona daty 18-04-2018, 09:21 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się