grafika
Spektakl "Prot i Filip" w ramach Simchat Chajim Festival
Termin:
Od: 21-05-2018, 11:00
Do: 21-05-2018, 12:00
Kategoria:
Organizator:

 

Już po raz siódmy, tym razem w trzech miastach Wielkopolski odbędzie się festiwal kultury żydowskiej - Simchat Chajim Festival. Istotą festiwalu jest wielokulturowa przeszłość południowej Wielkopolski. Obszar ten był niegdyś zamieszkiwany przez liczną społeczność żydowską. Bogata kultura, wspólne dziedzictwo i historia to elementy, które są kołem napędowym festiwalu. Nie brak jednak odwołań do współczesności. Simchat Chajim, w języku hebrajskim oznacza „radość życia”, dlatego organizatorzy chcą rozświetlić zapomniane szczęście i pokazać jak ciekawe jest żydowskie dziedzictwo.

 

 

W Krotoszynie.


Krotoszyński Ośrodek Kultury w tym roku po raz kolejny jest partnerem tego wyjątkowego festiwalu i dzięki temu partnerstwu mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych w naszym mieście. Kolejnym z wydarzeń jest spektakl dla dzieci pt. "Prot i Filip". Spektakl odbędzie się w poniedziałek 21 maja br. o godz. 11:00 w sali kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy rodziców z dziećmi od 4 roku życia. Bilety w cenie 7 zł można nabyć w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz online.


O spektaklu.

 

Prot i Filip to zabawna opowieść o dwóch przyjaciołach – Procie i Filipie, których najlepiej określa powiedzenie „ kto się czubi, ten się lubi”. W sytuacjach kryzysowych – wskoczyliby za sobą w ogień, ale na co dzień nie przepuszczą żadnej okazji, żeby spłatać sobie figle. Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów, zaskakujących i pełnych humoru sytuacji, pokazuje jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. Scenariusz spektaklu został napisany w oparciu o najsłynniejsze wiersze polskich poetów. Jest to rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od najlepszych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina.

 

A dużo więcej o całym festiwalu i wydarzeniach odbywających się w Krotoszynie a także w Jarocinie i Poznaniu, można przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu simchatchajim.pl

Zachęcamy do zaglądania, śledzenia programu festiwalu i jego przebiegu oraz uczestnictwa w wydarzeniach.

 

lokalizacja
Miejsce:

Sala kameralna KOK
ikona daty 16-05-2018, 10:46 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się