grafika
Więc Wiec 2: Dyzmatronik, Leski, Kuba Badach
Termin:
Od: 28-07-2018, 18:00
Do: 28-07-2018
Kategoria:

 

To czwarta już edycja cyklu Więc Wiec odbywającego się na krotoszyńskim Rynku. Powróciliśmy do sobotniego terminu wieczornych spotkań z muzyką bardzo różną, ciekawą i bardzo dobrą, ale przede wszystkim mamy nadzieję muzyką dla każdego. Pierwsze koncerty już za nami, zapraszamy przy okazji do obejrzenia naszej fotorelacji z tego koncertu. Druga odsłona tegorocznego Więc Wiecu jeszcze w lipcu, spotkamy się dokładnie 28 lipca na Rynku, na scenie od godz. 18:00 pojawią się kolejno: Dyzmatronik, Leski i Kuba Badach, następnie w sobotę 11 sierpnia od godz. 18:00 na scenie zobaczymy: Disco z klasą, Kingę Głyk Quartet oraz The Dumplings, a na zakończenie cyklu oraz wakacji 1 września od godz. 18:00 na scenie wystąpią: grupa wokalna Positive, Czesław Śpiewa oraz Lao Che.

 

W sprzedaży bilety na wszystkie Więc Wiece. Bilety na miejsca siedzące w cenie 10 zł można nabyć w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, w kasie Kina 3D Przedwiośnie, online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl a także w przypadku nie wyczerpania puli biletów przed koncertami. Wykupione miejsca dają gwarancję uczestnictwa w koncercie w razie niepogody i przeniesienia imprezy do sali Kina 3D Przedwiośnie.

 


 

II WIĘC WIEC - 28.07.2018 - od godz. 18:00

 

DYZMATRONIK


Brzmienie Dyzmatronika trudno zdefiniować. Jako że każdy z członków formacji to muzyczna indywidualność, ich twórczość jest wypadkową synth-popu, rocka, electropunku i czego jeszcze nie wymyślicie. Aby łatwiej było zdefiniować to, co chodzi im po głowie, panowie postanowili stworzyć własną szufladkę – trup-hop. Śmiertelnie poważnie, rytmicznie do śmierci.


Zespół do tej pory wydał:

- LP Dyzmatronik, 2013, własne wydanie

- EP Cukierki, 2015, własne wydanie wsparte akcją crowdfundingową


Zespół nagrał serię teledysków promujących ich płytę, brał udział w m.in: festiwalu Spring Break, Nowa Gazownia, Festiwalu Przyjaciół Meskaliny, Art Pikniku (u boku Michała Urbaniaka). Zespół zwyciężył w przeglądzie Demostacja organizowanym przez KontenerART a także wziął udział w programie talent show Must Be The Music – Tylko Muzyka.

Skład zespołu:

Artur 'Sosen' Klimaszewski

Maciej 'Maciora' Balcewicz

Jakub 'Gonzo' Woźniak


Zapraszamy do odwiedzenia zespołu na jego oficjalnym profilu na Bandcampie oraz na oficjalnym fanpage'u. 

LESKI

Inicjatorką całego "zamieszania" jest Ana Spławska, która pod koniec 2013 roku odważyła się stworzyć "coś swojego". Jak wiadomo, marzenia czasem się spełniają...:)
Obecnie zespół tworzą muzycy z Kościana (Ana, Tomek) i Opalenicy (Paweł, Marcin). Koncertujemy, bo granie sprawia nam niewyobrażalną przyjemność. Bezpośredni kontakt z odbiorcą jest dla nas najważniejszy i nie da się go zamienić na żaden inny.
Anna Spławska - kościanianka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pedagog specjalny. W 2011 kompozycja „Sama” grupy Aneke, do której napisała słowa, znalazła się na składance Piotra Kaczkowskiego „Minimax pl 6” Radiowej Trójki. Koncertowała z Retrospective u boku Riverside, Lazuli i Fish’a na 5th Anniversary of Progressive Promotion w Niemczech. W 2012 r. brała udział w 3 edycji telewizyjnego programu "Bitwa na głosy"-Drużyna Libera. Owocem współpracy była piosenka "Ludzki gest", która znalazła się na krążku Liber–"Duety". Rok póŸniej wraz z zespołem Mokrofon wystąpiła, jako jedna z gwiazd w pierwszej edycji LuxFest festiwal w Poznaniu oraz wzięła udział w konkursie „Bałtyk Festiwal Media i Sztuka” w Darłowie. Zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki Jarocin Festiwal.

 

Leski czyli Paweł Leszoski, zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.


Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN, bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę „Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiące część jej europejskiej trasy. 17 stycznia Leski zagrał koncert promujący album SPLOT w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.


22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do F R Y D E R Y K Ó W w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na OPOLSKIM FESTIWALU.


Leski ma na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król. W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.


Niespełna 3 lata od debiutu muzyk powraca z nowymi piosenkami. Drugi, intrygujący tytułem album "MIŁOŚĆ. STRONA B" ujrzał światło dzienne 1 czerwca br.

 

fot. Bartek Wieczorek

 

Piotr Stelmach o nowej płycie:


„Emocjonalny coaching, który nie musi zakończyć się rączym wyjściem z gabinetu terapeutycznego lub pustym chichotem. Światła nie tyle gasną, co przygasają. Bo to opowieść o... "uczuciu, które jest najlepsze bez wątpienia", choć bywa trudne. Kilka naprawdę ZNAKOMITYCH piosenek. Kilkanaście nieoczywistych zagrywek instrumentalnych. Mądre teksty”


Zapraszamy do odwiedzenia artysty na jego oficjalnym fanpage'u.

 


 

KUBA BADACH

 

Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem "Oldschool", będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.


Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:


"Oldschool" w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze "starej szkoły", tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60-tych. Tak jednak nie jest. Dla mnie "oldschool" jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album "Oldschool" jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów."


Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne "jazzawe" brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka). Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.


Oldschool zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.

 

 

Skład zespołu:

Kuba Badach - wokal, gitara basowa, instrumenty klawiszowe,

Jacek Piskorz - fortepian,

Michał Barański - kontrabas,

Robert Luty - perkusja,

Łukasz Belcyr - gitara,

Marcin Górny - organy hammonda,

Maciej Kociński - saksofon,

Piotr Schmidt - trąbka.

 

Zapraszamy do odwiedzenia artysty na jego oficjalnym fanpage'u.

 

lokalizacja
Miejsce:

Rynek, Krotoszyn
ikona daty 18-07-2018, 15:33 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się