grafika
Koncert organowy - muzyka polska: Marek Kudlicki / Wiedeń
Termin:
Od: 22-07-2018, 19:00
Do: 22-07-2018
Kategoria:
Organizator:
Krotoszyński Ośrodek Kultury / KOK, 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18, 63-700 Krotoszyn
Dr Tomasz Głuchowski, Urząd Miejski w Krotoszynie, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie

 

Zapraszamy melomanów na drugi koncert VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego Lato Organowe w Krotoszyńskiej Farze, którego kierownikiem artystycznym i organizacyjnym jest dr Tomasz Głuchowski. Festiwal wraca do Krotoszyna po kilkuletniej przerwie, tym razem w nowej odsłonie, jaką jest I edycja międzynarodowa.
Chciałbym w tym miejscu wyrazić gorące podziękowania wszystkim Mecenasom Festiwalu za okazane wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Jednocześnie życzę wszystkim słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych.
Tomasz Głuchowski
Dyrektor artystyczny
Wpisując się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości z koncertem organowym muzyki polskiej w niedzielę 22 lipca o godz. 19:00 w krotoszyńskiej farze wystąpi organista Marek Kudlicki (Wiedeń/Austria).

Zapraszamy melomanów na drugi koncert VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego Lato Organowe w Krotoszyńskiej Farze, którego kierownikiem artystycznym i organizacyjnym jest dr Tomasz Głuchowski. Festiwal wraca do Krotoszyna po kilkuletniej przerwie, tym razem w nowej odsłonie, jaką jest I edycja międzynarodowa.


"Chciałbym wyrazić gorące podziękowania wszystkim Mecenasom Festiwalu za okazane wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Jednocześnie życzę wszystkim słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych."

dr Tomasz Głuchowski

 

Wpisując się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości z koncertem organowym muzyki polskiej w niedzielę 22 lipca o godz. 19:00 w krotoszyńskiej farze wystąpi organista Marek Kudlicki (Wiedeń/Austria). Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

Program koncertu:


Tabulatura Organowa Jana z Lublina (ok. 1540) 

Suita tańców


Fryderyk Chopin (1810-1849) oprac. Marek Kudlicki   

Preludium c-moll op. 28 nr 20
Preludium e-moll op. 28 nr 4
Preludium h-moll op. 28 nr 6
Preludium Des-Dur op. 28 nr 15

Augustyn Bloch (1929-2006)                                 

Fantazja (1953)

Feliks Borowski (1872-1956)                                                         

Meditation-Elegie
Marche Solennele z „Suity na organy"


Feliks Nowowiejski (1877-1946)                             -

Preludium „Adoremus",  op. 31 nr 2

Bronisław Kazimierz Przybylski (1941-2011)                  

„Rota" - Passacaglia na temat Feliksa Nowowiejskiego (1985)

 

fot. Dorothy Young Riess

 

MAREK KUDLICKI urodził się w Tomaszowie Lubelskim. Po ukończeniu Państwowego Liceum Muzycznego w Lublinie studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha oraz dyrygentury prof. Krzysztofa Missony. Studia ukończył z wyróżnieniem. Brał udział w kursie mistrzowskim w Mechelen (Belgia), prowadzonym przez prof. Flor Peetersa, wybitnego kontynuatora tradycji interpretatorskich dzieł organowych Cesara Francka. Dalsze studia odbywał w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie koncertowej prof. Hansa Haselböcka.


Marek Kudlicki jest laureatem I nagrody oraz nagrody specjalnej Ministerstwa Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krakowie w roku 1973.


Koncertuje na całym świecie, występując w recitalach oraz jako solista z różnymi orkiestrami. Jego trasy koncertowe prowadziły dotychczas do prawie wszystkich krajów Europy, wielokrotnie do Stanów Zjednoczonych i Kanady, Ameryki Południowej, Afryki, Australii, Nowej Zelandii, Hong Kongu, Japonii, Korei Płd., Singapuru, Malezji i Tajwanu. Występował na znanych międzynarodowych festiwalach oraz w czołowych ośrodkach muzycznych (Sztokholm, Londyn, Wiedeń, Sydney, Wellington, Nowy Jork, Minneapolis, Bogota, Buenos Aires i in.). Swoj kunszt wykonawczy prezentowal w tak renomowanych salach koncertowych jak: Filharmonia Krakowska, Sala Luis Angel Arango w Bogocie, Cleveland Museum of Art, Roy Thompson Hall w Toronto, Sejong Cultural Center w Seulu, National Concert Hall w Taipei i in.


Marek Kudlicki jest propagatorem polskiej muzyki organowej, stale włączając do programów swych recitali i nagrań twórczość rodzimych kompozytorów. Prowadził wykłady na temat muzyki polskiej na różnych kontynentach. W 200 rocznice Konstytucji 3 Maja wystąpił z uroczystym recitalem w Grace Cathedral w San Francisco.


Dokonał nagrań radiowych m. in. dla Radio Hilversum, Radio New Zealand, Radio Suisse Romande, National Public Radio – U.S.A., South African Broadcasting Corporation oraz nagrań telewizyjnych. Posiada na swym koncie liczne nagrania płytowe dokonane w Polsce i Niemczech. Pełnił funkcję jurora w konkursach organowych.


Repertuar Marka Kudlickiego jest szeroki. Obejmuje on dzieła wszystkich epok, w tym dawną, romantyczną i współczesną polską muzykę organową. Oprócz dzieł solowych ma w swym repertuarze liczne, rzadko grywane utwory na organy i orkiestrę. Wykonywał je z różnymi orkiestrami na całym świecie.


Od wielu lat łączy występy jako organista-wirtuoz z działalnością dyrygencką.


Prowadzenie koncertu: Małgorzata Zuchowicz.

 

lokalizacja
Miejsce:

Kościół farny w Krotoszynie
ikona daty 17-07-2018, 09:48 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się