grafika
Więc Wiec 3: Kinga Głyk Quartet, The Dumplings + niespodzianka
Termin:
Od: 11-08-2018, 18:00
Do: 11-08-2018
Kategoria:

 

Czas nieubłaganie ucieka i w zasadzie jesteśmy już na półmetku tegorocznego wiecowania. Trzeci Więc Wiec już w sobotę 11 sierpnia od godz. 18:00 na krotoszyńskim Rynku. Na scenie tym razem zobaczymy i usłyszymy: Kingę Głyk Quartet oraz The Dumplings oraz niespodziankę Disco z klasą. Na zakończenie cyklu spotkamy się jeszcze tylko 1 września, od godz. 18:00 na scenie wystąpią: grupa wokalna Positive, Czesław Śpiewa oraz Lao Che.

 

Bilety na miejsca siedzące, w cenie 10 zł, można nabyć w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, w kasie Kina Przedwiośnie, online na www.bilety.kok.krotoszyn.pl a także w przypadku nie wyczerpania puli biletów przed koncertami. Wykupione miejsca dają gwarancję uczestnictwa w koncercie w razie niepogody i przeniesienia imprezy do sali Kina 3D Przedwiośnie.

 


 

III WIĘC WIEC - 11.08.2018 - od godz. 18:00

 

KINGA GŁYK QUARTET


Kinga Głyk ma 21 lat. Uważana jest za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K. TRIO. Pomimo młodego wieku zagrała już dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą m.in.: w Indonezji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Portugalii, Słowacji, Czechach, Ukrainie. W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja”. Płyta otrzymała bardzo dobre recenzje od m.in. Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”. W ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA oraz ODKRYCIE ROKU. W lutym 2016 roku Kinga nagrała swój drugi autorski album LIVE pt. ”Happy Birthday”.


W czerwcu 2016 roku filmik coveru „Tears In Heaven” w wykonaniu Kingi Głyk został umieszczony przez facebookowy portal Bass Player United i uzyskał tam ponad 20 milionów wyświetleń.


Kinga zagrała między innymi z: Tim Garland, Nitai Hershkovits, Greg Hutchinson, Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Apostolis Anthimos, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.O), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.


W październiku 2017 ukazał się najnowszy studyjny album artystki pt. „Dream”. Płyta została nagrana w doborowym towarzystwie światowej sławy muzyków. Razem z Kingą Głyk zagrali: Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej uznanych wydawnictw na świecie WARNER MUSIC GROUP COMPANY.

 

 

Skład zespołu:

...


Zapraszamy do odwiedzenia artystki i zespołu na oficjalnym fanpage'u oraz na oficjalnej stronie internetowej. 

THE DUMPLINGS

Inicjatorką całego "zamieszania" jest Ana Spławska, która pod koniec 2013 roku odważyła się stworzyć "coś swojego". Jak wiadomo, marzenia czasem się spełniają...:)
Obecnie zespół tworzą muzycy z Kościana (Ana, Tomek) i Opalenicy (Paweł, Marcin). Koncertujemy, bo granie sprawia nam niewyobrażalną przyjemność. Bezpośredni kontakt z odbiorcą jest dla nas najważniejszy i nie da się go zamienić na żaden inny.
Anna Spławska - kościanianka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pedagog specjalny. W 2011 kompozycja „Sama” grupy Aneke, do której napisała słowa, znalazła się na składance Piotra Kaczkowskiego „Minimax pl 6” Radiowej Trójki. Koncertowała z Retrospective u boku Riverside, Lazuli i Fish’a na 5th Anniversary of Progressive Promotion w Niemczech. W 2012 r. brała udział w 3 edycji telewizyjnego programu "Bitwa na głosy"-Drużyna Libera. Owocem współpracy była piosenka "Ludzki gest", która znalazła się na krążku Liber–"Duety". Rok póŸniej wraz z zespołem Mokrofon wystąpiła, jako jedna z gwiazd w pierwszej edycji LuxFest festiwal w Poznaniu oraz wzięła udział w konkursie „Bałtyk Festiwal Media i Sztuka” w Darłowie. Zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki Jarocin Festiwal.

 

The Dumplings w 2011 roku w Zabrzu założyli producent Kuba Karaś i wokalistka Justyna Święs. Poznali się na szkolnym konkursie piosenki, okazało się, że znakomicie się dogadują pod względem muzycznym, postanowili więc spróbować tworzyć razem.


Zaczynali od akustycznych indie folkowych ballad, ale Karaś bardzo szybko zamienił tradycyjne brzmienia na dźwięki generowane elektronicznie, a muzyka młodych artystów skręciła bardzo wyraźnie w stronę wciąż piosenkowego, wciąż przebojowego, dość prostego synth popu. Początkowo prezentowali je na swoim kanale w internetowym serwisie video, z czasem zaczęli coraz bardziej wychylać się poza tę niszową formułę - pierwszym przełomem okazało się podpisanie kontraktu płytowego z jedną z dużych wytwórni - dla dwojga muzykujących nastolatków z prowincji była to dość abstrakcyjna perspektywa, która jednak stała się rzeczywistością: płyta „No Bad Days” ukazała się w maju 2014 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland.


Grupa szybko stała się sensacją na skalę ogólnopolską. Pomogły w tym z pewnością wpadające w ucho nagrania z pierwszej płyty, sporo koncertów i występy na festiwalach Open’er i Off. Kiedy cała Polska poznała się na talentach nastoletnich muzyków, postanowili próbować założyć przyczółki także na Zachodzie: zagrali serię koncertów na showcase’owych festiwalach zagranicznych, dwa lata z rzędu zapraszani byli do Austin w Teksasie na bardzo ważny ze względów promocyjnych festiwal South By South West, sporo grali także w Wielkiej Brytanii.

 

 

W międzyczasie bardzo intensywnie pracowali nad swoją drugą płytą - o skali tej intensywności najlepiej świadczy fakt, że album ukazał się już w półtora roku po pierwszym. Co więcej, piosenki zawarte na płycie „Sea You Later” bardzo wyraźnie pokazywały, jak szybko i jak mocno muzycy dorośli przez te miesiące: to już nie były proste, pogodne utwory, jak te które znaleźć można było na debiutanckiej płycie, to znacznie bardziej wyrafinowane pod względem brzmieniowym, czasami wręcz dość mroczne i poruszające kompozycje, w których tekstach artyści poruszali tak trudne tematy jak np. przemoc domowa.

 

Zapraszamy do odwiedzenia zespołu na jego oficjalnym fanpage'u.

 

lokalizacja
Miejsce:

Rynek, Krotoszyn
ikona daty 08-08-2018, 12:50 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się