grafika
Koncert organowy w krotoszyńskiej Farze
Termin:
Od: 19-08-2018, 19:00
Do: 19-08-2018
Kategoria:
Organizator:
Krotoszyński Ośrodek Kultury / KOK, 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18, 63-700 Krotoszyn
Dr Tomasz Głuchowski, Urząd Miejski w Krotoszynie, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie

 

Po kilkuletniej przerwie, na mapę letnich festiwali muzycznych powróciło „Lato Organowe w Krotoszyńskiej Farze”. Ósmy już Ogólnopolski Festiwal Muzyczny, tym razem w nowej odsłonie, jaką jest I edycja międzynarodowa powoli przechodzi do historii, przed nami bowiem ostatni z koncertów festiwalu. Przed krotoszyńskimi melomanami wystąpi amerykańska artystka Gail Archer. Wstęp na koncert jest bezpłatny, zapraszamy już w niedzielę o godz. 19:00


"Chciałbym w tym miejscu wyrazić gorące podziękowania wszystkim Mecenasom Festiwalu za okazane wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Jednocześnie życzę wszystkim słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych."

Tomasz Głuchowski

Dyrektor artystyczny

 

 

KONCERT ORGANOWY – MUZYKA NIEMIECKA - GAIL ARCHER

 

Program:

Dieterich Buxtehude (1637-1707)

Praeludium in g, BuxWV 149


Johann Sebastian Bach (1685-1750)

An Wasserflussen Babylon, BWV 653

Toccata i Fuga d-moll (dorycka), BWV 538


Robert Schumann (1810-1856)

Sześć fug na temat BACH, op. 60, nr 5, 6.


Mieczysław Surzyński (1866-1924)

Improwizacje nt. polskiej pieśni kościelnej Święty Boże, op. 30

 

Gail Archer - fot. Stephanie Berger


GAIL ARCHER jest międzynarodową organistką koncertową, artystką nagraniową, dyrygentem chóralnym i prelegentką, która zwraca uwagę na rocznice lub motywy muzyczne w swoim dorocznym cyklu recitalowym, w tym w filmie Maxa Regera, The Muse's Voice, American Sassy, ​​Liszt, Bach, Mendelssohn i Messiaen. Pani Archer była pierwszą Amerykanką, która wykonała komplet dzieł Oliviera Messiaena w setną rocznicę urodzin kompozytora w 2008 roku; Time Out New York uznał cykl Messiaena za "Best of 2008" muzyki klasycznej i opery. Jej nagrania obejmują jej wrześniową płytę CD "Rosyjska podróż", "The Muse's Voice", "Franz Liszt: Rapsodia węgierska", "Bach: transcendentny geniusz", "American Idyll", "Mystic In the Making" ("Meyer Media") i "Orfeusz z Amsterdamu": "Sweelinck" i jego uczniowie (CALA Records).


W 2017 roku odbyła europejskie tournee do Niemiec, Włoch, Wysp Brytyjskich, Rosji, Ukrainy i Polski. Najważniejsze wydarzenia koncertowe miały miejsce w: Kościół św. Mikołaja (Stuttgart, Niemcy), Kościół San Domenico (Palermo, Sycylia), Katedra w Dunblane (Szkocja), Metodystyczna Sala Centralna (Londyn, Anglia), Świątynia Renesansu (Briańsk, Rosja), Filharmonia, Chmielnicki (Ukraina) i Bazylika Mariacka (Gdańsk, Polska). Jest założycielką Musforum - międzynarodowej sieci promujących i potwierdzających pracę kobiet organistek. Pani Archer jest organistką uczelni w Vassar College i dyrektorem programu muzycznego w Barnard College na Columbia University, gdzie prowadzi Chór Barnard-Columbia i jest członkiem wydziału Instytutu Harrimana na Uniwersytecie Columbia. Jest dyrektorką artystyczną i promotorem recitali młodych organistów w historycznej Synagodze Centralnej w Nowym Jorku.


Prowadzenie koncertu: Małgorzata Zuchowicz.

 

lokalizacja
Miejsce:

Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela
ikona daty 17-08-2018, 13:15 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się