grafika
Pustka. Pustynia. Nic. - Wrocławski Teatr Pantomimy / Teatr Polska 2018
Termin:
Od: 21-09-2018, 18:00
Do: 21-09-2018, 19:15
Kategoria:

 

Rozpoczynamy kolejną teatralną jesień z programem Teatr Polska w Krotoszynie. W tym roku Teatr Polska obchodzi okrągły jubileusz, jest to już 10 edycja programu a jednocześnie 10 edycja w Krotoszynie, ponieważ jesteśmy w programie od samego początku. Widzowie w 70 miastach i miasteczkach w całej Polsce przez trzy miesiące trwania programu będą mogli obejrzeć 20 wybranych przez Organizatora z nadesłanych zgłoszeń spektakli teatralnych. Krotoszyńscy miłośnicy teatru w tym roku obejrzą osiem spektakli teatralnych z czego dwa przeznaczone będą przede wszystkim dla widzów młodych i bardzo młodych.

 

Bilety na wszystkie spektakle już do kupienia w kasach Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i Kina 3D Przedwiośnie oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl Zachęcamy do wcześniejszego nabywania biletów, z uwagi na to, że na część spektakli w sprzedaży jest ograniczona liczba miejscówek.


 

Program TEATR POLSKA.


Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej. Pokazy spektakli w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


 

Zapraszamy na drugi spektakl "Pustka. Pustynia. Nic." Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, spektakl odbędzie się w piątek 21 września br. o godz. 18:00 w sali Kina 3D Przedwiośnie. Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie KOK, kasie kina oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl


Reżyser o spektaklu


Drodzy Państwo.

Zadać Gombrowiczowi cios! Zrobić z Gombrowicza pantomimę!

Odebrać mu słowa i zostawić tylko ciała, ciała uwikłane w inne ciała! Człowieka postawić przed człowiekiem. W pustce. Niech wije się przed tym drugim, niech staje się tym drugim mimowolnie, niech pod ciężarem drugiego człowieka zmienia się, niech gubi się w drugim, trzecim, czwartym człowieku!

Widza nasączyć namiętnościami i abstrakcjami, chaosem i kalkulacją. Niech ogląda te... te golgoty!


Ten Spektakl to przejaw pychy. To skandal i profanacja. Poniedziałek - Gombrowicz, wtorek - Gombrowicz, środa - Gombrowicz, czwartek - My. Gombrowicz wlazł w nas. My wleźliśmy w Gombrowicza. Za chwilę my wleziemy w Was. I już nikt nie będzie wiedział kim jest w tym błądzeniu po Pustyni.

Jeśli Marian... jeśli Witold... jeśli ten Gombrowicz przekonywał, będąc u końca swojej drogi naznaczania świata sobą, że chce napisać coś, co umyka kategoriom literackim, co nie byłoby ani powieścią, ani dramatem i co oparte byłoby na relacji tylko dwóch postaci: Człowieka i Cierpiącej Muchy, to czy sam siebie nie niwelował, czy sam siebie nie redukował do roli obserwatora... do roli obserwatora fabuły bez historii... czy sam nie wyznaczał kierunku dla tego uwalniającego „Nic”?


Pantomima. „Pustka. Pustynia. Nic.” I imaginarium ludzkich poruszeń!

Zapraszamy. Bawcie się dobrze!

Leszek Bzdyl

 

fot. Natalia Kabanow

fot. Natalia Kabanow

   
fot. Natalia Kabanow fot. Natalia Kabanow


OBSADA:

Agnieszka Dziewa,

Paulina Jóźwin,

Monika Rostecka,

Jan Kochanowski,

Zbigniew Koźmiński.


REALIZACJA:

Reżyseria: Leszek Bzdyl

Dramaturgia: Leszek Bzdyl

Scenografia: Maciej Chojnacki

Muzyka: Mikołaj Trzaska

Choreografia/ruch sceniczny: Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Monika Rostecka, Jan Kochanowski, Zbigniew Koźmiński.


czas trwania: 75 minut

grupa wiekowa: młodzież 14+

data premiery: 8 marca 2016

miejsce premiery: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, Wrocław.

 

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 05-09-2018, 00:44 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się