grafika
Spektrum - Fundacja Sztukmistrze / Teatr Polska 2018
Termin:
Od: 25-09-2018, 18:00
Do: 25-09-2018, 18:50
Kategoria:

 

Rozpoczynamy kolejną teatralną jesień z programem Teatr Polska w Krotoszynie. W tym roku Teatr Polska obchodzi okrągły jubileusz, jest to już 10 edycja programu a jednocześnie 10 edycja w Krotoszynie, ponieważ jesteśmy w programie od samego początku. Widzowie w 70 miastach i miasteczkach w całej Polsce przez trzy miesiące trwania programu będą mogli obejrzeć 20 wybranych przez Organizatora z nadesłanych zgłoszeń spektakli teatralnych. Krotoszyńscy miłośnicy teatru w tym roku obejrzą osiem spektakli teatralnych z czego dwa przeznaczone będą przede wszystkim dla widzów młodych i bardzo młodych.

 

Bilety na wszystkie spektakle już do kupienia w kasach Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i Kina 3D Przedwiośnie oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl Zachęcamy do wcześniejszego nabywania biletów, z uwagi na to, że na część spektakli w sprzedaży jest ograniczona liczba miejscówek.


 

Program TEATR POLSKA.


Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej. Pokazy spektakli w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


 

Zapraszamy na trzeci spektakl "Spektrum" Fundacji Sztukmistrze z Lublina, spektakl odbędzie się we wtorek 25 września br. o godz. 18:00 w sali Kina 3D Przedwiośnie. Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie KOK, kasie kina oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl


O spektaklu

 

"Spektrum" to spektakl nowego cyrku, łączący w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest on zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego. Cel ten pozwolił nam uzyskać unikalną warstwę wizualno-ruchową, gdzie gest jest sprzężony ze świadomą manipulacją przedmiotem. Widz zostaje przeniesiony do abstrakcyjnego świata kształtów i rzeczy. Za ich pomocą aktorzy tworzą atmosferę groteskowego uniwersum obrazów. „Spektrum” to spektakl widowiskowy, żywy, minimalistyczny, ujawniający możliwą harmonię pomiędzy ciałem a przedmiotem. Humor, dynamizm i różnorodność w połączeniu z przemyślaną grą gestów i ukrytych znaczeń, stanowi treść uniwersalną w odbiorze, skierowaną zarówno do młodszego jak i starszego widza.

 

Spektakl wyprodukowany został przez Fundację Sztukmistrze i Warsztaty Kultury w Lublinie przy współpracy z Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa dla Carnavalu Sztukmistrzów 2015.

 

   


OBSADA:

Jakub Szwed,

Artur Perskawiec,

Daniel Chlibiuk,

Mateusz Kownacki.


REALIZACJA:

Reżyseria: Jakub Szwed, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki

Scenografia: Daniel Chlibiuk

Muzyka: Paul Kwitek

Manager sceny: Marek Żmuda.


czas trwania: 50 minut

grupa wiekowa: młodzież i dorośli

data premiery: 26 lipca 2015

miejsce premiery: Teatr Stary w Lublinie.

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 24-09-2018, 15:09 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się