grafika
Kim jestem? - Teatr Lalek "Pleciuga" ze Szczecina / Teatr Polska 2018
Termin:
Od: 27-10-2018, 17:00
Do: 27-10-2018, 17:55
Kategoria:

 

Trwa kolejna teatralna jesień z programem Teatr Polska w Krotoszynie. W tym roku Teatr Polska obchodzi okrągły jubileusz, jest to już 10 edycja programu a jednocześnie 10 edycja w Krotoszynie, ponieważ jesteśmy w programie od samego początku. Widzowie w 70 miastach i miasteczkach w całej Polsce przez trzy miesiące trwania programu mogą obejrzeć 20 wybranych przez Organizatora z nadesłanych zgłoszeń spektakli teatralnych. Krotoszyńscy miłośnicy teatru w tym roku obejrzą osiem spektakli teatralnych z czego dwa przeznaczone będą przede wszystkim dla widzów młodych i bardzo młodych.

 

Bilety na wszystkie spektakle już do kupienia w kasach Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i Kina 3D Przedwiośnie oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl Zachęcamy do wcześniejszego nabywania biletów, z uwagi na to, że na część spektakli w sprzedaży jest ograniczona liczba miejsc.

 

Program TEATR POLSKA.


Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej. Pokazy spektakli w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


 

Powoli tegoroczna edycja programu Teatr Polska w Krotoszynie zmierza ku końcowi, zapraszamy na szósty (i ostatni dla dzieci) spektakl "Kim jestem?" Teatru Lalek "Pleciuga" ze Szczecina, spektakl odbędzie się w sobotę 27 października br. o godz. 17:00 w sali Kina 3D Przedwiośnie. Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie KOK, kasie kina oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl


O spektaklu

 

Zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności.


Jestem duży czy mały? Włochaty czy łysy? Mam dwie nogi czy cztery? Latam czy pełzam?...

To pytania, które zadać może sobie bohater nowego Pleciugowego przedstawienia. Dlaczego? Dlatego, że jego głównym bohaterem jest… Coś. Poznajemy je podczas podróży po zakamarkach mieszkania, gdzie spotyka różne domowe sprzęty. Rozmawia ze sztućcami, narzędziami, a nawet szminką znalezioną w torebce mamy. Nikt jednak nie wie kim jest, skąd pochodzi, ani do czego służy. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Trudno odnaleźć się w świecie, w którym wszystko musi być nazwane i określone. „Kim jestem?” to zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności.

 

fot. Piotr Nykowski

fot. Piotr Nykowski

   
fot. Piotr Nykowski fot. Piotr Nykowski


OBSADA:

Maja Bartlewska

Danuta Kamińska

Marta Łągiewka

Grażyna Nieciecka-Puchalik

Edyta Niewińska-Van der Moeren

Rafał Hajdukiewicz

Dariusz Kamiński

Mirosław Kucharski

Zbigniew Wilczyński

Przemysław Żychowski


REALIZACJA:

Reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Autorzy: Aneta Wróbel, Adam Wojtyszko ("Historia pewnego przedmiotu")

Scenografia: Dariusz Panas

Muzyka: Sambor Dudziński

Choreografia: Ewelina Ciszewska

Reżyseria światła: Robert Baliński

Inspicjent: Marzena Heropolitańska.


czas trwania: 55 minut

grupa wiekowa: dzieci 4+

data premiery: 7 października 2017

miejsce premiery: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie.

 

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 02-10-2018, 11:31 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się