grafika
Rokcy Babloa - Teatr Alatyr z Warszawy / Teatr Polska 2018
Termin:
Od: 03-11-2018, 19:00
Do: 03-11-2018, 21:00
Kategoria:

 

Trwa kolejna teatralna jesień z programem Teatr Polska w Krotoszynie. W tym roku Teatr Polska obchodzi okrągły jubileusz, jest to już 10 edycja programu a jednocześnie 10 edycja w Krotoszynie, ponieważ jesteśmy w programie od samego początku. Widzowie w 70 miastach i miasteczkach w całej Polsce przez trzy miesiące trwania programu mogą obejrzeć 20 wybranych przez Organizatora z nadesłanych zgłoszeń spektakli teatralnych, krotoszyńscy miłośnicy teatru w tym roku oglądają aż osiem z nich.

 

Bilety na wszystkie spektakle już do kupienia w kasach Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i Kina 3D Przedwiośnie oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl Zachęcamy do wcześniejszego nabywania biletów, z uwagi na to, że na część spektakli w sprzedaży jest ograniczona liczba miejsc.

 

Program TEATR POLSKA.


Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej. Pokazy spektakli w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


 

Powoli tegoroczna edycja programu Teatr Polska w Krotoszynie zmierza ku końcowi, zapraszamy na siódmy (przedostatni już) spektakl "Rokcy Babloa" Teatru Alatyr z Warszawy, spektakl odbędzie się w sobotę 3 listopada br. o godz. 19:00 wyjątkowo w sali Krotoszyńskiego Klubu Bokserskiego im. Andrzeja Gołoty (ul. Sportowa). Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie KOK, kasie kina oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl


O spektaklu

 

„Rokcy Babloa” to autorski spektakl Teatru Alatyr inspirowany filmem „Rocky” oraz biografią Sylvestra Stallone'a – obecnie gwiazdy i ikony Hollywoodu, kiedyś początkującego aktora dorabiającego jako bileter w kinie. Jego niskobudżetowy film bokserski, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów dostał 10 nominacji i 3 statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu – amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Hasło na plakacie filmu brzmiało: Miał szansę jak jeden do miliona.


Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie jaki „Rocky” wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi - opowiadając własną, uniwersalną historię.


Historię nas, którzy robimy ten spektakl.


Historię naszych zwycięstw i porażek.

 

   


OBSADA:

Bartosz Budny jako BARTOSZ BUDNY

Michał Karczewski jako MICHAŁ KARCZEWSKI

Rafał Pietrzak jako RAFAŁ PIETRZAK

(w wybranych spektaklach również Julia Sacharczuk)


REALIZACJA:

Reżyseria i scenariusz: Jakub Kasprzak

Scenografia: Adam Drozdowski

Muzyka: Paweł Jeleniewski

Choreografia: zespół

Dramaturgia: zespół

Przestrzeń: Adam Karol Drozdowski

Produkcja: Paweł Klica.


czas trwania: 2 godziny

grupa wiekowa: dorośli

data premiery: 19 maja 2017

miejsce premiery: Teatr Rozrywki w Chorzowie.

 

lokalizacja
Miejsce:

sala Krotoszyńskiego Klubu Bokserskiego im. Andrzeja Gołoty
ikona daty 02-10-2018, 11:29 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się