grafika
Zakonnice odchodzą po cichu - Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu / Teatr Polska 2018
Termin:
Od: 14-11-2018, 19:00
Do: 14-11-2018, 20:20
Kategoria:

 

Kończy się już niestety jesienna teatralna przygoda z programem Teatr Polska w Krotoszynie. W tym roku Teatr Polska obchodzi okrągły jubileusz, jest to już 10 edycja programu a jednocześnie 10 edycja w Krotoszynie, ponieważ jesteśmy w programie od samego początku. Widzowie w 70 miastach i miasteczkach w całej Polsce przez trzy miesiące trwania programu mogli obejrzeć 20 wybranych przez Organizatora z nadesłanych zgłoszeń spektakli teatralnych, a krotoszyńscy miłośnicy teatru obejrzeli aż osiem z nich.

 

Program TEATR POLSKA.


Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej. Pokazy spektakli w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


 

Zapraszamy na ósmy (już ostatni) spektakl "Zakonnice odchodzą po cichu" Teatru im. Jana Kochanowskiego z Opola, spektakl odbędzie się w środę 14 listopada br. o godz. 19:00 w sali Kina 3D Przedwiośnie. Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie KOK, kasie kina oraz online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl


O spektaklu

 

Historie bohaterek reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu” Marty Abramowicz stanowią punkt wyjścia spektaklu. Stają się pomostem między obserwacją kreacji aktorskiej a osobistym stosunkiem aktorek do interpretowanych przez nie postaci. Nadrzędnym tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum jak i profanum, poprzez służbę Bogu, aż po misję i etos aktora.


Podczas spektaklu, widz będzie świadkiem budowania więzi emocjonalnej pomiędzy początkowo sobie obcymi kobietami; aktorką i interpretowaną przez nią bohaterką. Spektakl stawia pytania o istotę tożsamości, metafizykę czy szeroko pojęty humanizm. Teatr to idealne miejsce na analizę tematu łączącego rzeczywistość z fikcją, świętość ze świeckością, kreację z reportażem.


Spektakl zrealizowany w ramach I edycji konkursu Modelatornia. Zarówno temat, jak i forma oparta przede wszystkim na poszukiwaniach aktorskich zachwyciły jurorów Konkursu, którzy jednomyślnie postanowili wyróżnić projekt Darii Kopiec i Martyny Lechman.


Spektakl na podstawie książki Marty Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu” oraz improwizacji aktorskich.

 

fot. Krzysztof Ścisłowicz

fot. Krzysztof Ścisłowicz

   
fot. Krzysztof Ścisłowicz fot. Krzysztof Ścisłowicz


OBSADA:

Cecylia Caban

Natalia Czekała (gościnnie)

Karolina Kuklińska

Joanna Sokołowska (gościnnie)

Małgorzata Mikołajczak (gościnnie)


REALIZACJA:

Reżyseria: Daria Kopiec

Scenariusz: Martyna Lechman

Choreografia: Aneta Jankowska

Muzyka na żywo: Natalia Czekała

Dramaturgia: Martyna Lechman

Kostiumy: Patrycja Fitzet.


czas trwania: 1 godz. 20 minut

grupa wiekowa: dorośli

data premiery: 10 listopada 2017

miejsce premiery: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Scena Modelatornia.

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 02-10-2018, 11:27 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się