grafika
Fantazja polska, czyli Paderewski all inclusive - koncert
Termin:
Od: 11-11-2018, 17:00
Do: 11-11-2018, 18:00
Kategoria:

 

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 11 listopada 2018 r. o godz. 17:00 w sali Kina 3D Przedwiośnie. Koncert w dniu 100 rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości to kolejna propozycja Fundacji Fabryka Sztuki z Poznania w ramach cyklu Pocket Concerts. Koncert odbywa się w ramach programu "Niepodległa". Wstęp na koncert jest bezpłatny ale uczestników obowiązują wejściówki, które już można odebrać w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (pon-pt. w godz. 8-16).

 

 

Ideą programu "Fantazja polska, czyli Paderewski all inclusive" jest przedstawienie najważniejszych - z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości - momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty - Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą opowieści będą „Pamiętniki” Paderewskiego spisane przez Mary Lawton (PWM 1986).


Ważnym momentem widowiska będzie przedstawienie np. fragmentu zainscenizowanego recitalu Paderewskiego przed prezydentem Thomasem Woodrowem Wilsonem. To właśnie o tych koncertach napisał Norman Davies: „(…) dzięki koncertom, jakie dawał w Białym Domu Ignacy Jan Paderewski, wpisał na swoją listę niepodległość” (lista 14 punktów, przedstawionych w Kongresie USA, dotyczących przyszłego pokoju w Europie po I wojnie światowej).

 


Historia zostanie ukazana dwutorowo: za pomocą rekonstrukcji (wykonanie utworów, aktorzy, narracja) oraz współczesny komentarz rapera, który w improwizowany sposób komentować będzie dzisiejsze znaczenie wielkich dokonań Paderewskiego.

 

lokalizacja
Miejsce:

Kino 3D Przedwiośnie
ikona daty 23-10-2018, 13:48 ikona autoraRedaktor KOK
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się